Žena okradla svou vlastní babičku. Využila toho, že byla stařence diagnostikována demence

Mladá žena využila nepříznivého zdravotního stavu své babičky a okradla ji o peníze. K činu se nakonec přiznala, a stanula tak před řádným soudem.

seniorka pláče i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když lidé zjistí, že jejich blízkému člověku byla diagnostikována nějaká vážná nemoc, většinou se nemocnému snaží pomoci. Chtějí mu být nablízku, pomáhat mu při běžných, každodenních činnostech a doufají, že se z toho pacient brzy dostane. Podporují ho třeba i jen psychicky, což někdy bývá velmi náročné. Najdou se však i tací, kteří nemoci blízkých využijí ve svůj prospěch. To je případ britské ženy, jež okradla svou vlastní babičku.

Okradla svou nemocnou babičku o peníze

Když Gemma Jones zjistila, že její babička onemocněla demencí, byla zprvu zaražená a smutná. Postupem času se však projevila její krutá stránka osobnosti a začala spřádat plány. Místo toho, aby přemýšlela, jak nemocné seniorce pomoci, rozhodla se využít celou situaci ve svůj prospěch. Pod rouškou péče ze své babičky pravidelně vymáhala peníze. Předstírala, že se o ni stará, ale ve skutečnosti jí bylo úplně jedno, co nebohá žena prožívá. Starou paní zmanipulovala a neustále ji žádala o finance na různé účely.

O peníze ji žádala prakticky každý den a tvrdila jí, že je potřebuje na věci, které babička používá. Ve skutečnosti je však neutratila za seniorku, ale za sebe. Kupovala si za ně oblečení, domácí potřeby a rychlé občerstvení. Dokonce si z těchto peněz zaplatila i nájem. Celkem ze své babičky vymámila 2 746 liber, co je v přepočtu necelých 75 000 korun. Podařilo se jí také získat přístup ke stařenčině účtu.

Nakonec se k činu přiznala a byla odsouzena

Podvod vyšel najevo díky bdělosti Iana Jonese, syna oběti. Ten si při pročítání matčiny pošty všiml nesrovnalostí na jejím účtu a nařídil pracovníkům banky, aby k němu další přístup zablokovali. Na případ upozornil také policii, která určila, že za vším stojí Gemma Jones. Přispěly k tomu také opakované situace, při nichž se seniorka potulovala zcela zmatená před svým domem bez dozoru, který měla na starost právě její vnučka.

seniorka s dcerou iZdroj fotografie: Depositphotos

Ta zprvu popírala jakoukoli vinu a tvrdila, že jí stařenka finanční prostředky darovala dobrovolně s vědomím, na co budou vynaloženy. Nakonec se však k podvodnému činu přiznala. V důsledku jednání Gemmy Jones nebyla její babička schopna zaplatit pečovatelským dům, v němž byla ubytovaná. Musela se tedy přestěhovat do levnějšího zařízení a prodat svůj dům, aby splatila své dluhy.

Jednatřicetiletá Gemma Jones byla odsouzena k osmnácti měsícům vězení s podmíněným odkladem na dva roky. Musí navíc odpracovat 120 hodin veřejně prospěšných prací. Tento trestný čin také zahrnoval porušení vysokého stupně důvěry a využití zranitelnosti oběti. Ta v průběhu řešení všech nastalých problémů zemřela.

Co říkáte na vnuččino chování?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články