Vilma Cibulková to v životě rozhodně neměla lehké. Má za sebou potrat, nevydařená manželství a problémy s dcerou

Známá česká herečka oslavila letos životní jubileum, přestože na to rozhodně nevypadá. V životě si ale dost vytrpěla.

vilma cibulková i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Vilma Cibulková, jedna z nejoblíbenějších a velmi talentovaných hereček, oslavila 26. března letošního roku velké jubileum. A co si budeme povídat, na 60 let rozhodně nevypadá. I přesto, že má za sebou mnoho problémů, stále vypadá skvěle. Divákům se vryla do paměti nejen díky talentu, ale také svému širokému úsměvu, zářivý očím a hrubému hlasu, který sama nazvala „prohuleným altem“.

Křestní jméno má po otci

Vilma se narodila v západočeském Ostrově nad Ohří a své neobvyklé křestní jméno dostala po otci. Vyrostla na venkově a na své dětství ráda vzpomíná. Již od malička ji rodiče vedli k literatuře a divadlu. Vystudovala střední pedagogickou školu a poté nastoupila na DAMU, kde úspěšně absolvovala studium herectví. Zde se potkala se svými budoucími hereckými kolegy, mezi které patřili Karel Roden, Ivana Chýlková nebo Eva Holubová.

Svou vhodně rozloženou prací v divadle, televizi, filmu i dabingu dokazuje, že patří k výrazným osobnostem českého šoubyznysu a řadí se mezi nejlepší české herečky. Zahrála si v mnoha divadelních hrách a filmech, z nichž nejznámější jsou Báječná léta pod psa, Duše jako kaviár, Hranaři, Křídla Vánoc anebo Lišák, v němž dokonce absolvovala několik lesbických scén s kolegyní Zuzanou Stivínovou. Nejvíce se však divákům vryla do paměti díky filmu Pupendo, kde se ve svých čtyřiceti letech ukázala nahá. Zde si zahrála s Bolkem Polívkou.

Vilma Cibulková se usmívá iZdroj fotografie: Nextfoto

Na partnery neměla štěstí

Cibulková má za sebou několik románků, z nichž jeden vyčníval. Vztah s duševně nemocným Miroslavem Macháčkem ji dohnal do náruče alkoholu. Před jeho smrtí se provdala, tím si však moc nepomohla, protože se později pokusila o sebevraždu, podřezala si žíly, naštěstí byl však tento pokus nevydařený. Potratila, odešla ze svého milovaného Národního divadla a poté ji čekala dvouletá protialkoholní léčba.

Na partnery však neměla nikdy štěstí. První manželství skončilo rozvodem, protože se Vilma dozvěděla, že její manžílek má dluh patnáct milionů, což byl důsledek jeho neúspěšného podnikání. Ani její druhé manželství s hercem Miroslavem Etzlerem nevyšlo. Přestože jí byl opakovaně nevěrný, Cibulková to přehlížela. Jakmile to však začala řešit média a vše vyšlo na povrch, byla nucena se s ním rozvést. Odpustila mu až po několika letech.

Miroslav Etzler a Vilma Cibulková iZdroj fotografie: Nextfoto

Rebelii dceři nevyčítá

Její jedinou radostí byla dcera Šimona, kterou herečka zplodila s prvním manželem. Na dívku však dolehlo dospívání a puberta a ona propadla drogám. Z tohoto důvodu ji Cibulková vyhodila z domu, aby jí dala lekci. Jak se ukázalo, Šimona byla závislá na pervitinu a nějaký čas žila na ulici. Naštěstí se včas vzpamatovala a vrátila se zpět ke své matce. Dokonce studovala na Univerzitě Palackého v Olomouci obor historie a dějiny umění.

Jak sama Cibulková uvedla, své dceři nic nevyčítá, protože když byla ve stejném věku, také propadla závislosti. Sice se jednalo o alkohol a ne drogy, ale byla na tom prakticky stejně jako ona. Nyní mají spolu krásný vztah, a dokonce sdílejí i společnou zálibu. Obě píší povídky a básně, přes které našly společnou řeč.

Jak na vás Vilma Cibulková působí?

Zdroj: Blesk
Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články