Odvrácená strana chovu psa, kterou si skoro žádný majitel neuvědomuje: Video dojalo miliony lidí po celém internetu

Srdcervoucí video dokazuje, jak těžké je naposledy sevřít v náručí svého milovaného umírajícího pejska.

pes i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lidé, kteří se rozhodnou pořídit si psa, si často neuvědomují, kolik starostí a sebeobětování jim tento skutek přinese. Vidí jen tu pozitivní stranu, tedy že budou mít po boku věrného přítele na procházky, mazlení a společné hraní a dovádění. Ovšem málokdo si v daný okamžik uvědomuje, že dříve či později přijde den, kdy se bude muset se svým mazlíčkem navždy rozloučit.

Nechtěla se se svým mazlíčkem rozloučit

Majitelé psů považují tato zvířata ve většině případů za plnohodnotné členy rodiny. Někteří si udržují určitý odstup tím, že svým mazlíčkům nedovolují společné spaní či je vůbec do domu nepouštějí, jiní naopak s pejsky spí, jedí u jednoho stolu a berou je i na dovolené. Čím déle žije zvíře po boku svých pánů, tím více jim přirůstá k srdci. Proto je velmi těžké, když nastanou jejich poslední chvíle na tomto světě. A jak uvádí i web PositiveVibration, mnoho lidí po smrti svého mazlíčka truchlí stejně, jako by zemřel jejich příbuzný či blízký člověk.

Žena, která byla nucena rozloučit se se svým věrným pejskem, se rozhodla světu ukázat, jak těžké to pro milujícího zvířecího majitele je. Patnáct let měla po boku Pocota, svého úžasného zvířecího kamaráda, který se za ty dlouhé roky stal plnohodnotným členem její rodiny. Bohužel mu ale stáří přinášelo stále větší bolesti a zdravotní komplikace, a tak jí veterinář doporučil eutanázii, která by pejskovi ulevila od jeho trápení.

Jejich poslední rozloučení dojalo svět

Majitelka se svého mazlíčka nechtěla vzdát, nemohla se smířit s tím, že už se vedle něj nebude probouzet, chodit s ním na procházky, a skončí tak i jejich společné mazlení. Nakonec ale usoudila, že eutanázie bude tím nejlepším řešením. Rozhodla se však jejich poslední rozloučení natočit, aby světu ukázala, jak těžká tahle chvíle je. Video bylo poté sdíleno na Facebooku, kde dojalo miliony lidí.

V komentářích pod příspěvkem vyjadřovali internetoví uživatelé upřímnou soustrast, sdíleli své vlastní zkušenosti a soucítili se zničenou ženou. Smutná majitelka svého pejska hladí, šeptá mu láskyplná slova a velmi pláče. Díky ní si možná mnoho lidí uvědomí, jak těžké je takové loučení. A zvířata to cítí naprosto stejně. Na DámskémDeníku jsme již zveřejňovali video, které zachycuje poslední rozloučení umírající ženy a jejího papouška.

Jak jste se s takovým okamžikem vypořádali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články