Noční můra cestujících: Během letu někdo otevřel dveře. Autentické záběry obletěly svět

Videozáběry ukazují, jak někdo během letu otevřel dveře. Cestující tak zažili nejhorší noční můru a málem se zbláznili.

letadlo i Zdroj fotografie: iStock
                   

Říká se, že letadlo je nejbezpečnější dopravní prostředek na světě. Pro některé je tento způsob přepravy nejlepší možnou volbou, jiní mají z létání obrovský, až panický strach. Pro mnohé cestující může být největší problém vzlet a přistání, při kterém často zaléhají uši a pasažérům se může udělat nevolno. Někteří lidé nastupují do letadla se strachem z možného pádu, poruchy či teroristického útoku. Co se však stalo cestujícím v Koreji, by nikdo rozhodně nechtěl dobrovolně zažít.

Vše natočil jeden z pasažérů na mobilní telefon

Jednalo se o pravidelnou linku mezi korejským ostrovem Jeju a městem Daeg s leteckou společností Asiana Airlines. Cestující nastoupili do letadla a užívali si let. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se mohla stát nějaká tragédie. Avšak při přistání se najednou otevřely dveře nouzového východu. Celý incident se odehrál asi 200 metrů nad zemí. Vzniklou situaci natočil jeden z pasažérů na mobilní telefon a video poté sdílel na sociálních sítích.

Tyto autentické záběry ukazují, jak byl v kabině najednou silný vítr. Kdyby nebyli cestující poblíž otevřených dveří připoutaní, došlo by k obrovské tragédii. Tlak a silný vítr by je vymrštil z letadla ven, kde by jim hrozilo nasátí motorem nebo pád z velké výšky, a tedy jistá smrt. Naštěstí se celá situace stala při přistání, kdy musí všichni pasažéři sedět na svých místech a být připoutaní.

Celý incident se nyní vyšetřuje

V tomto případě nebyl naštěstí nikdo vážně zraněn, devět cestujících však muselo být převezeno do nemocnice. Trpěli totiž dýchacími obtížemi. Podle místních úřadů se jednalo o dospívající studenty, kteří cestovali na ostrov Jeju. Mluvčí Asiana Airlines uvedl, že je nyní vedeno vyšetřování celého incidentu. Na místo byla okamžitě přivolána policie, která celou situaci řeší. Po přistání odvedli k výslechu cestujícího, který seděl u nouzového východu. Ten řekl, že se pouze dotkl páky.

Na to však reagoval zástupce letecké společnosti a naznačil, že dotyčný pasažér měl sundat kryt páky a poté za ni zatáhnout, aby se mu podařilo otevřít nouzový východ. Kde je tedy pravda se zatím neví, celá situace je vyšetřována a brzy snad bude objasněna. Jedna věc je ale jistá. Cestující v tu chvíli museli zažívat hrozný strach a bezmoc. Pořízené video, z něhož tuhne krev v žilách, má již obrovské množství zhlédnutí a komentářů. Sami se na něj můžete nyní podívat.

Jak byste se v dané situaci zachovali vy?

Zdroj: Fakt
Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články