Palubní kamera zachytila dopravní nehodu. Viník této kolize svou vinu popírá i přes jasný důkaz pochybení

Mladá žena v drahém autě zavinila dopravní nehodu. Svou vinu popírá, přestože je celý průběh tohoto incidentu natočen na kameře v protijedoucím autě.

autonehoda i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Stačí chvilka nepozornosti a může dojít k vážné dopravní nehodě. Někdy jsou na vině mikrospánek či náhlé zdravotní potíže řidiče. V mnoha případech se ale jedná o obyčejnou nevšímavost, zbrklost nebo nerespektování dopravního značení šoférů. Nedá se říct, že by nehody způsobovali jen mladí a nezkušení řidiči, ale ve velkém procentu případů tomu tak opravdu je. V České republice se dokonce uvažuje o úpravě pravidel pro majitele řidičských průkazů právě z důvodů mladické nerozvážnosti a nenabytých zkušeností.

Řidička ignorovala dopravní značení

Autor kanálu „Bandyta z cam“ sdílel na YouTube video záznam zachycující nebezpečnou srážku tří vozidel. Ta se odehrála v polské Zaháni. Nahrávka byla pořízena kamerou umístěnou v autě, jež bylo součástí této autonehody. Výhodou dnešní doby je to, že již většina automobilů je opatřena touto vychytávku, která často pomůže policistům a vyšetřovatelům při hledání viníka nehod či krádeží, jež se odehrávají v blízkosti aut. Stejně tak tomu bylo při této kolizi.

dopravní značka STOP iZdroj fotografie: Pexels

Na videu je zachycen vůz značka Volvo, který řídila osmnáctiletá dívka. Ta naprosto ignorovala dopravní značku „STOP“ a bezhlavě se vrhla do křižovatky. Tam se vinou své nepozornosti či nerespektování značení střetla se správně jedoucím autem značky Citroen. Při nárazu bylo Volvo posunuto, a narazilo tak do třetího vozidla, které čekalo na to, až bude moci jet. Právě kamera z tohoto auta vše natočila. V důsledku této nehody musela být jedna osoba hospitalizována.

Dívka svou vinu odmítá

V popisu nahrávky je napsáno, že zraněná osoba nebyla v nemocnici hospitalizována déle než sedm dní, a proto je tento incident kvalifikován ne jako nehoda, ale pouze kolize. Mladá dívka, která Volvo řídila, jela v autě se svým přítelem. Zraněná žena z Citroenu cestovala sama a v Berlingu, z něhož záznam pochází, jela žena s dvěma malými dětmi. Dle informací řidička Volva, která nehodu způsobila, vinu odmítá.

Na místo autonehody byla přivolána policie, zdravotnická služba i hasiči, kteří pomáhali při vyproštění zraněné osoby z vozidla. Průběh nehody, zavinění a veškeré okolnosti jsou ještě stále předmětem šetření, proto nyní nelze vynášet jakékoli rozsudky. Ale po zhlédnutí videa si jistě uděláte obrázek sami a posoudíte, na čí straně je vina.

Na čí straně je podle vás vina?

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články