Vezměte mobily a tablety svým dětem dejte jim raději do ruky hudební nástroj. Dle vědeckých studií je zdravou alternativou

Dnes je doba, kdy děti znají převážně digitální technologie. Lezení po stromech, zvonění na zvonky a provádění lumpáren je dávno pasé. V dnešní době je normální, že má dítě tablet, televizi a telefon. Je to jejich každodenní součást života.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Všichni jistě víme, že tyto digitální technologie nemají na děti dobrý vliv, právě naopak. Malé ratolesti potřebují jinou stimulaci, nejen návykové telefony a jinou elektroniku. Zkuste dítě odtrhnout od tohoto digitálního světa a navrhněte jim hru na některý hudební nástroj. Jedná se o zdravější alternativu a je jen na vás, abyste ji zavedli do života dítěte. Možná to bude ze začátku složité, ale vy to dokážete!

Není klid jako klid

Mnoho rodičů svému potomkovi vsune do rukou tablet nebo telefon, aby byl chvilku klid nebo aby si rodič mohl udělat svou práci. Měli byste ale vědět, že tato elektronika u dětí snižuje kognitivní vývoj a neposkytují jim žádné pozitivní podněty. Na druhou stranu hudba, ta dokáže harmonizovat duši, uklidňovat, podpoří zdravý vývoj mozku a zvýší intelektuální vývoj. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Mobil nebo tablet. To je častá výbava stále menších dětí

Technologie ničí dítě!

Pokud má dítě elektroniku v rukou, a to dlouhodobě, působí na něj negativně psychicky, ale i fyzicky. Existují studie publikované v časopise Paediatrics Child Health Journal. Zde je zaznamenáno, že děti jsou denně zasahovány velkým množstvím informací, které internet poskytuje. V určitém věku se mohou některé z informací jevit jako velmi nevhodné nebo dokonce nebezpečné. To je jedna část.

iZdroj fotografie: Pixabay
Dětem tablety a mobily příliš neprospívají

Ta druhá část poukazuje na to, že technologie, internet, sociální sítě a jiné, jsou z velké části návykové. To stejné platí i o hrách na tabletu či telefonu. Takové hry mohou u dítěte vést až k několikahodinové činnosti každý den. V roce 2018, přesněji 18. června, WHO oficiálně uznala závislost na videohrách, kterou si děti vytváří velmi jednoduše a navíc rychle! 

Stimulujte smysly hudbou

Proč právě hudba? Možná jste o tomto faktu ještě neslyšeli, ale hudba má vliv na intelektuální vývoj, motorické, jazykové, sociální, kognitivní a akademické schopnosti. Podle mnoha studií děti přichází do kontaktu s multisenzorickými zážitky, jež dokáží podpořit schopnost učení a kognitivní vývoj. 

Role rodičů

Být rodičem neznamená jen zplodit potomka, ale je také třeba ho vést správným směrem. Mnohým rodičům se nezdá být sledování videí či hraní her špatná zábava, hlavně, že mají klid. Jenže tento postup by mohl vést k neklidu u dětí, psychické nestálosti nebo poruše učení. Mimo to, že je psychika dětí ovlivněna, je také třeba myslet na nebezpečné účinky vystavování moderních technologií v útlém věku z důvodu společenského života. Děti bývají poslední dobou zavřené pouze doma a mnohdy ani kamarády moc nemají.

iZdroj fotografie: Pixabay
Není nad to vést děti k hudbě už od malička

Pokud je tohle případ i vašeho dítěte, zasáhněte včas, dokud to jde, a nabídněte mu zdravou alternativu! A tou je například hudba. Pokud hudební nástroj nechcete pořizovat, zkuste být více s dítětem, jezděte na výlety, na kola nebo se mu jednoduše věnujte, hrajte hry, choďte ven, najděte si společné záliby. Dítě roste závratnou rychlostí, a pokud tento článek čtete, jistě ze svého dítěte chcete vychovat kvalitního člověka, který bude sebevědomý, chytrý a soběstačný.

Zdroj: ResearchGate
Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články