Veterán z druhé světové války se po 75 letech setkal se svou tehdejší láskou. Video mnoho lidí rozplakalo

Bývalý voják bojující v druhé světové válce už nedoufal, že by se někdy mohl setkat se svou láskou, kterou kvůli převelení na frontu opustil. Jeho sen se však vyplnil.

senioři i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Druhá světová válka rozdělila mnoho osudů. Někteří se odloučili kvůli deportaci Židů, přičemž většina jejich příběhů končila tragicky. Jiní zase museli opustit své blízké kvůli narukování do války. Mnoho mužů bylo nuceno odejít bojovat, a přišli tak o milostné vztahy. Spousta vojáků se domů za svými ženami vrátila, ostatní bohužel padli v boji nebo už po válce svou životní lásku nenašli. To je i případ amerického vojáka a francouzské ženy.

Životní láska

Robbins byl voják americké armády, který bojoval v druhé světové válce se spojeneckými jednotkami v severovýchodní Francii. Zde se setkal s francouzskou dívkou jménem Jeannine, do které se na první pohled zamiloval. Ona jeho city opětovala, a tak spolu tvořili pár. Oba si byli jistí, že jsou pro sebe ti praví. Jejich životní lásku ale zhatilo Robbinsovo převelení do bojů první linie na východní frontě. Ve spěchu se rozloučili a doufali, že se ještě někdy setkají.

iZdroj fotografie: Pexels

Po skončení války se voják vrátil zpět do Spojených států amerických, kde se musel smířit s tím, že už svou milou nikdy neuvidí. Po čase se oženil a se svou manželkou založil rodinu. Stejně tak i Jeannine se rozhodla jít dál, protože netušila, jestli její milovaný vůbec válku přežil. Vdala se tedy a se svým manželem měli celkem pět dětí. Její jedinou vzpomínkou na Robbinse byla černobílá fotografie jejich společného objetí, na které jí bylo 18 a jemu 24 let. Stále tajně doufala, že její bývalý přítel žije a ještě se s ním v životě setká.

Dojemné setkání po letech

A to se jí také splnilo. Před několika měsíci se totiž po více jak sedmdesáti letech znovu setkali. Vděčí za to francouzské televizi, která natočila speciál k 75. výročí příchodu spojeneckých vojsk v čele s USA a Velkou Británií na pláže v Normandii, aby vojáci osvobodili Francii z nacistické nadvlády. Zde se válečný veterán zmínil o své životní lásce, což zaujalo reportéry, kteří se rozhodli ženu najít. Vypátrali ji pouhých 60 km od staré vesnice Briey, kde se tito dva milenci poprvé setkali.

Nyní sedmadevadesátiletý Robbins tedy jel navštívit Jeannine (92) do pečovatelského domu, ve kterém teď žije. Jakmile se setkali, všechny ty roky odloučení byly náhle pryč. „Vždycky jsem tě miloval, vždy jsi byla v mém srdci,“ řekl veterán, když se objali. „Řekl, že mě miluje. Věřím mu,“ řekla s úsměvem novinářům jeho životní láska. Manžel i manželka tohoto zamilovaného páru již zemřeli, takže s klidným srdcem mohli navázat tam, kde před víc jak sedmi desítkami let skončili.

Vzpomínky na staré časy

Reportéry toto neuvěřitelné setkání naprosto dojalo. Takže využili příležitosti a kladli otázky nejen ohledně temných let na frontě, ale také o životech těchto dvou zamilovaných lidí. Ti se vrátili do vzpomínek a vylíčili své životní příběhy. Žena se dokonce snažila naučit anglicky, kdyby se její milý vrátil. „Když nastoupil do toho náklaďáku a odjel, plakala jsem, samozřejmě jsem byla velice smutná,“ vzpomíná Jeannine na temný okamžik jejího života. Reportérům také ukázali jejich společnou fotografii.

Robbins musel znovu svou lásku opustit, protože se jel účastnit ceremonie na oslavu dne D, ale teď si oba slíbili, že se brzy znovu setkají. „Jeannine, miluji tě, děvče,“ řekl veterán své lásce, když se loučili – ještě jednou, ale tentokrát ne na dlouho.

Příběh opravdové lásky oběhl svět rychlostí blesku. „Vždycky jsem tě miloval. Nikdy jsem tě nepřestal milovat –⁠ to mě dohnalo k slzám,“ nebo „Právě jste rozplakali 50letého muže, krásný příběh,“ komentují lidé.

Co říkáte na toto setkání?

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Zobrazit další články