Iveta Bartošová těsně před smrtí prozradila detaily svého únosu: Štaidl si za 10 milionů koupil únoscovo mlčení

Kontroverzní česká zpěvačka Iveta Bartošová údajně natočila těsně před svou smrtí zpověď, ve které poodhaluje informace o svém „únosu“ Romanem Třískou v roce 1994.

Bartošová náhrobní kámen i Zdroj fotografie: David Sedlecký / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Příští rok uplyne 10 let od chvíle, kdy se slavná česká zpěvačka Iveta Bartošová († 48) rozhodla ukončit svůj život skokem pod vlak. Ve svém životě prožila několik nelehkých období a nad řadou skandálních situací stále visí otazník. Zpěvaččinu popularitu v současné době navíc oživilo vysílání minisérie „Iveta“ na televizi Voyo, která sleduje její kariéru a osobní život.

Minisérie Iveta poodhaluje problematickou kauzu

Na začátku května letošního roku odstartovala vysílání druhá řada a hned druhým dílem vybuchla doslova bomba u všech diváků. Druhá epizoda se totiž zaměřila na „únos“ zpěvačky jejím fanouškem Romanem Třískou, který ji v roce 1994 údajně 14 dní věznil a znásilňoval. Tato kauza ve své době otřásla českou veřejností a neměla obdoby. Problematické na ní však bylo to, že verze příběhu údajného „únosce“ Romana Třísky a nebohé „oběti“ Ivety Bartošové se značně lišily.

Zatímco Bartošová popsala 14 dní, kdy ji Tříška věznil ve svém bytě a následně na chalupě v Českých Budějovicích, jako nedobrovolnou izolaci, během níž jí podával různé prášky a vykonával na ní sexuální a jiné praktiky, Tříska se vyjadřoval diametrálně jinak: „Všechno, co jsme během těch 14 dní podnikali, bylo dobrovolné z obou stran. Nevěznil jsem ji a necpal žádnými prášky. Naopak se mi nelíbilo, že brala diazepam,“ uvedl v létě 1994 pro deník Blesk.

Existuje magnetofonová nahrávka se zpovědí Ivety

Soud mezi ním, Bartošovou a jejím tehdejším partnerem Ladislavem Štaidlem se následně táhl dva roky, aby pak v roce 1996 Třísku zprostil obžaloby a ve svém rozsudku uvedl, že všechna tvrzení zpěvačky o psychickém a fyzickém teroru byla nepravdivá. Nyní však vyšlo najevo, že existuje magnetofonová páska, na níž Iveta těsně před svou smrtí nahrála zpověď, podle které podstatnou roli v celé kauze hrál právě její partner Ladislav Štaidl!

Iveta v nahrávce sděluje, že během únosu z ní Tříska vymámil cenné informace, které hodlal použít proti Ladislavu Štaidlovi, který byl v té době úspěšný hudební skladatel a byznysmen. Štaidl pak měl podle Ivety Třískovi zaplatit velkorysých 10 miliónů korun, když si informace nechá pro sebe. „A pokud mu Štaidl zaplatil deset milionů, tak ze mě asi něco Tříska dostal. Já jsem ale skoro nic nevěděla. Láďa mi nikdy nic neříkal,“ tvrdí Iveta.

Poté, co dostal Tříska zaplaceno, tak Ivetu propustil, resp. jí doslova vykopl z auta před dům v Praze, v němž spolu se Štaidlem bydleli. Jak bylo vše doopravdy, je po tolika letech s určitostí těžké zjistit. Svědectví Ivety Bartošové totiž již v té době byla podryta tím, že sama Iveta mnohokrát nedokázala odlišit skutečnost a to, co jsou jen výplody její mysli.

Co si myslíte o celé kauze údajného „únosu“ vy?

Zdroj: Blesk, Blesk, Extra
Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Zobrazit další články