Ve 46 letech má 22 dětí. Ve stavu těhotenství strávila celkem 16 let života a nyní veřejně ukazuje, jak vypadá chod tak početné rodiny

Pro mnohé rodiny je ideální mít jedno až dvě děti, aby to pro ně bylo psychicky i finančně zvládnutelné. Tito rodiče jich však mají dokonce 22.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem rodiny Radfordových
                   

Přestože statistiky porodnosti v České republice, ale i ve světě ukazují, že porodnost postupně klesá, některé manželské páry se rozhodnou pro početnější rodinu. V roce 2020 se v ČR narodilo 110,2 tisíc dětí, což je o 2 tisíce méně než v roce předchozím. Jednalo se tak už o třetí pokles porodnosti v řadě. Rodina Sue a Noela z Velké Británie se ale veškerým statistikám vymyká. Sami sebe totiž označují jako největší rodinu v Británii.

Největší britská rodina

Rodina Noela a Sue totiž čítá kromě manželského páru také 22 dětí, 11 vnoučat a 4 psy. Vymykají se tak i britským statistikám. Stejně tak jako po celém světě, i Velká Británie se potýká s poklesem porodnosti. Mladí lidé totiž v důsledku nedostatku zdrojů raději volí méně početnou rodinu. Jak tedy Sue s Noelem svých 22 dětí uživí? Manželský pár se do sebe zamiloval v roce 1988, kdy bylo Sue teprve 14 let a Noelovi 18 let. O rok později přišel na svět jejich první syn Christopher.

Od té doby se proto rozhodli svou rodinu rozšiřovat. Neřídí se totiž výší vynaložených nákladů nebo času stráveného při běžných činnostech. Důležitý je pro ně počet šťastných a usměvavých tváří v jejich domově. Dům o deseti ložnicích, který původně sloužil jako ubytovna, pořídili v roce 2004. Manželský pár také vlastní úspěšnou pekárnu, na jejímž provozu se všichni více či méně podílejí. Rodina má také poměrně úspěšný Youtube kanál.

Šťastná a finančně zajištěná rodina

Pokud vezmeme v potaz denní počet zhlédnutí a průměrný výdělek za reklamu, rodina si denně přijde na svých videích nejméně na cca 260 dolarů, co je v přepočtu 5 600 Kč. Jejich odhadovaný měsíční výdělek z Youtube na konci roku 2021 byl okolo 8 500 dolarů, tedy 184 000 Kč. Kromě výdělku z pekárny a Youtube kanálu také dospělé děti rodičům platí nájem a o rodině se v současnosti natáčí také dokumentární pořad, který do rodinné kasy jistě přinese další prostředky.

I přesto, že se již 3 nejstarší děti z domu odstěhovaly do vlastního bydlení, ve společném domově stále žije poměrně velká kupa dětí, jejíž zvládnutí, obzvláště v době uzavřených škol v důsledku pandemie, muselo stát obrovské úsilí. „Milujeme děti a věříme, že se vždy dá najít cesta, jak společný život zvládnout,“ vyjadřuje se Sue. „I když to samozřejmě občas bývá finančně i psychicky náročné,“ dodává.

Veřejný život

Jak na zveřejnění jejich denního života budou děti reagovat, jakmile dosáhnou vyššího věku, je ještě ve hvězdách. Čísla dosahů ale ukazují, že videa, která rodina sdílí, jsou velmi oblíbená. Kromě běžného života Sue také dává tipy dalším maminkám, jak provoz takto početné domácnosti zvládnout a také například jak nakupovat co nejefektivněji. „Při přípravě jídla si tu občas připadáme jak ve vývařovně,“ usmívá se otec. „Je to ale štěstí mít okolo sebe tolik dětí. Člověk se nikdy necítí osamělý,“ dodává.

Co na takto početnou rodinu říkáte vy?

Na takový typický rodinný nákup se můžete podívat na videu v angličtině

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Pokud kupujete vajíčka v obchodě, mějte se na pozoru. Pro své vlastní dobro zkontrolujte několik věcí
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina je jen začátek. Rusko podle historika bude pokračovat invazí v dalším evropském státě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
4 japonské cviky, které vám dopomohou k plochému bříšku za pouhé 4 minuty denně
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neuvěřitelný příběh 1. holčičích šesterčat na světě: Šance, že se vůbec narodí živé, byla 1 ku 104 miliardám