Když těhotná samoživitelka s dvěma dětmi zvedla telefon od šéfa, neúprosně se rozplakala. Obdržená zpráva jí změnila celý život

Neuvěřitelný příběh těhotné ženy, která se z vedoucí prodeje, jež sotva dokázala platit všechny své měsíční účty, dostala až na pozici jednoho z majitelů celého podniku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Muset mít rovnou dvě práce, abyste uživili sebe a své děti, není nikdy jednoduché. Přesně tohle však zažívala těhotná Tami Forbes, která pracovala v Key West Lime Pie na Floridě jako vedoucí a zároveň ještě měla směny na baru. V té době už měla podanou žádost o rozvod, což z ní udělalo matku samoživitelku. Ve chvíli, kdy bylo nejhůř, se však na Tami konečně usmálo štěstí a její dlouhodobá tvrdá práce se konečně vyplatila.

Těhotná a sama se musela postarat o děti

Po rozvodu to měla Tami Forbes opravdu těžké. Přestože pracovala v podniku Key West Lime Pie a současně i na dlouhé směny v baru, často neměla dost peněz. Z jejího nízkého platu mohla jen sotva zaplatit všechny nutné výdaje a tak musela začít vybírat, které účty zaplatí. Dalším problémem byl také drahý porod, jež kdyby musel proběhnout formou císařského řezu, tak se nepojištěná Tami nikdy nedoplatí.


iZdroj fotografie: Freepik

Tami se však rozhodně neflákala, přicházela domů většinou pozdě večer nebo velmi brzy ráno. A i tak její celou mzdu činilo pouze 300 dolarů týdně. Takovýto výdělek patří ve Spojených státech americký k těm velmi nízkým, zejména pro rodinu se dvěma dětmi a dalším na cestě. Více než 9 hodin plus směny na baru už v práci dělat nemohla. Jim Brush, její šéf, si její tvrdé práce velice cenil, ovšem vyšší plat jí zajistit nemohl. Kvůli podniku houpajícím se nad propastí bankrotu.

Nečekaný zvrat a včasná záchrana

Jakmile se zdálo, že je opravdu nejhůř tak přišel zázrak. Podnik se totiž dostal do televizní show s názvem „Zisk“, což je hlavně v zahraničí velice oblíbený seriál. Hlavní roli zde hraje milionář Marcus Lemonis, který radí menším společnostem a podnikům, jako je tenhle, které jsou na pokraji bankrotu. Díky jeho dlouholetým zkušenostem s podnikáním a i mnohým úspěchům je schopen přesně diagnostikovat problém a ten napravit.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Lépe než kdokoli totiž Lemonis ví, že tajemství úspěchu tkví především ve správném přístupu ke svým zaměstnancům. Je třeba k nim být laskavý, upřímný a férový. To se pak odrazí i v jejich chování k nadřízenému a v jejich práci, kterou budou odvádět lépe a rychleji. Lemonis byl sám sirotkem, dokud si ho neosvojila řecká rodina v Miami, jejímž majetkem byla dvě největší obchodní zastoupení Chevrolet ve Spojených státech.

Podnik utekl bankrotu jen tak tak

Díky tomu, že měl sám Lemonis štěstí a ve své adoptivní rodině ho naučili podnikat, proto to chtěl předat dál a začít tak pomáhat společnostem s problémy. Protože moc dobře věděl, že život dokáže být opravdu krutý a nefér. Tento americký milionář se rozhodl Tami pomoci, takže jí zaplatil mateřskou dovolenou, kterou si velice přála, ale věděla, že by si jí jen sotva mohla dovolit. Jakmile se to dozvěděla, že doopravdy byl podepsán šek s platem 1 000 $ na 6měsíční dovolenou, rozkutálely se jí slzy po tváři.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Tato pomoc přišla vhod. Sama Tami konstatovala, že na tohle gesto nikdy nezapomene. Nejen, že po této show začala dostávat vyšší plat, ale také dostala po určité době 25% podíl v podniku. Díky tomu se konečně sama postavila na nohy. Při řeči na Women’s Leadership Forum v Anchorage na Aljašce se vyjádřila tak, že by každá žena měla pracovat tak svědomitě, jako kdyby jí ta společnost patřila. Protože jednou možná bude. A ať už přijde úspěch či neúspěch, rodina nikomu nikam neodejde.

Souhlasíte s tím, že nadřízení by se k podřízeným měli chovat s respektem a fér?

ZdroJ: Transparency

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 734 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
10 rostlin ideálních do rodin s dětmi a domácími mazlíčky. Jsou naprosto bezpečné, pozor na ty jedovaté
Události247.cz
Rodící se vládní koalice chce změnit boj s covid-19. Už jsou jasné první obrysy
JakZdravě.cz
Máte oteklé oči, zažívací potíže, či zapomínáte? Přehlížené signály brzy vyústí v závažné zdravotní komplikace
VědaŽivě.cz
Jupiter zachránil Zemi před pádem obřího vesmírného objektu. Jeho úloha pro lidstvo je nenahraditelná