Lékaři varují: Žena si každý den čistila uši vatovými tyčinkami. Ty způsobily takovou infekci, která jí začala požírat mozek

Žena si přivodila vážné zdravotní problémy kvůli tomu, že si čistila uši vatovými tyčinkami. Tato metoda čištění uší není pro lidi příliš vhodná.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Vatové tyčinky zná nejspíše každý člověk. Dříve se vyráběly z plastu, nyní se muselo přistoupit na ekologičtější variantu, kterou je buď dřevo, nebo papír. Ženy tuto malou vychytávku používají hlavně při líčení, když se jim obtiskne na horní víčko řasenka. Vatové tyčinky však používají téměř všichni lidé k čištění uší. Tato žena je k tomuto účelu používala také, ale později se u ní začaly objevovat komplikace a zdravotní potíže.

Žena si čistila uši vatovými tyčinkami

Jako jiní lidé si i Jasmine z Austrálie (37 let) čistila pravidelně uši vatovými tyčinkami. Jedná se o velice jednoduchý způsob, jak se zbavit ušního mazu a nánosu, který se do lidského ucha běžně dostává. Po nějaké době však začala mít žena problémy se sluchem. Objevovaly se u ní bolesti a ona si myslela, že je to kvůli nahromaděnému mazu v uších. Začala si čistit uši častěji, aby se problémů zbavila.

Zánět středního ucha

Jelikož její problémy nepřestávaly, ale spíše se zhoršovaly, rozhodla se pro návštěvu lékaře, aby se zbavila nepříjemných a bolestivých pocitů. Lékař jí diagnostikoval zánět středního ucha a předepsal ženě antibiotika. Jasmine tedy začala dodržovat pokyny od doktora, avšak stav se nelepšil. Jednoho dne dokonce našla na vatové tyčince krev, což ji velmi vyděsilo. Vydala se proto ihned do nemocnice.

Další diagnóza od lékařů

V nemocnici jí lékaři oznámili, že se nakazila bakteriální infekcí, která napadá část mozku, ucha a lebky. Ihned byla odeslána na operační sál, aby se zamezilo dalšímu šíření infekce. Podle lékařů měla přijít už před 5 lety. Operace nakonec trvala přes 5 hodin. Chirurgové odebrali ženě část infikované tkáně a také museli zrekonstruovat zvukovod. Při operaci bylo nalezeno i několik zbytků bavlněných vláken v uchu.

iZdroj fotografie: Unsplash

Opatrné čištění uší

Pokud patříte mezi jedince, kteří si rádi pravidelně čistí uši s pomocí vatových tyčinek, zkuste raději něco jiného. S vatovými tyčinkami si můžete poškodit uši, způsobit si paralýzu obličeje nebo závratě. Dobrou volbou jsou například rostlinné či přírodní roztoky. V prašném prostředí používejte špunty do uší a snažte se o své uši starat, abyste s nimi neměli potíže.

Jaké způsoby používáte k čištění uší vy?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Tablety do myčky zatočí se špínou v celém domě. Dá se s nimi vyčistit trouba, záchod, pračka i sprcha
Události247.cz
Události247.cz
Putin reaguje na západní pomoc: Rusové použijí ty nejpokročilejší zbraně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kouzlo rybího tuku: Kromě jiného zvětšuje prsa a snižuje riziko srdečních onemocnění. Má vliv i na oči a motoriku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Je to pocit, jako kdyby vás někdo pohřbil zaživa: Proč dochází ke spánkové paralýze a co se s tím dá dělat