V talentových soutěžích se nikdy nic podobného nestalo. Na pódiu se objevil obyčejný klavírista, avšak nikdo nečekal to, co se z jeho vystoupení vyklubalo

Talentovými soutěžemi projde spousta nadaných lidí, ale také ti, kteří se přeceňují. Do jaké skupiny zapadl obyčejně vyhlížející klavírista?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Soutěží Británie má talent (podobnou soutěž máme i v Česku) ročně projde nespočet talentů. A samozřejmě také mnoho jedinců, kteří tak úplně nevědí, co dělají. Objevují se zde soutěžící, kteří vás pobaví tak, že se nemůžete přestat smát, ale i tací, jejichž talent vás ohromí, ba dokonce dožene k slzám. Když se na scéně objevil Nicholas Bryat, byla porota zvědavá, do které skupiny se zařadí.

Další klavírista, nic neobvyklého

Když Nicholas Bryat přišel na pódium, nikdo od něj nečekal nic jiného, než že zahraje na klavír, který stál za ním. Porota a diváci byli již natěšeni na to, jakou skladbu měl pro ně muž připravenou. Nic nenasvědčovalo tomu, že má Nick možná ještě nějaké to eso v rukávu. Jeden z porotců, Simone, se při pohledu na soutěžícího obrátil na své kolegy s výrazem, že tohle asi nevypadá na postup.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Muž se v klidu posadil ke klavíru a začal hrát skladbu od skupiny Queen „Don’t Stop Me Now“. Zdálo se, že Nicholas bude jednoduše hrát. Porotci se nezdáli být otrávení, neboť soutěžící to s klavírem uměl dobře. Jenže je na tom také nic nezaujalo. Pak se ale stalo něco nečekaného. Na pódium přišel někdo další.

Najednou na pódiu nebyl sám

Na jevišti se objevila houslistka. To diváky trochu vylekalo, ale vzápětí se ozvalo zajásání. Dokonce i porota se ohlédla, odkud se bere zvuk dalšího nástroje. Sotva se obecenstvo stačilo zotavit ze šoku nového zvuku, okamžitě zaznělo hned několik dalších najednou. Mezi diváky se zvedla skupinka hrající na dechové a žesťové nástroje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

To vyvolalo ještě větší rozruch a jásot než první příchozí. Píseň přidáváním zvuků nástrojů krásně gradovala a vytvářela harmonii všech nástrojů. V tom se z balkónku ozval zvuk kytary, diváci v tu chvíli už jásali a tleskali bez přestání. Hudebník s kytarou předvedl pěkné sólo.

Diváci i porota zůstali u vytržení

S přidáváním nástrojů byla skladba hezčí a hezčí. Každou chvílí přibývali další. Nakonec s úderem posledního tónu všichni diváci vstali a následovaly obrovské ovace a dlouhý potlesk účinkujícím. Porotci i všichni přihlížející tomuto nečekanému koncertu se nemohli vzpamatovat z překvapení.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Celá kapela bezmála třiceti instrumentalistů se odebrala na jeviště. Potlesk ustal až ve chvíli, kdy porotci měli vyřknout svůj verdikt. Avšak jejich slova nebyla ničím překvapující. Dostali čtyřikrát ano. To celé kapele vykouzlilo úsměv na tváři a jejich vděčné výrazy mluvily za vše. Obecenstvo se těšilo, co hudebníci vymyslí příště.

Zdroj: SeeItLive

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články