Dítě jsem porodila ve 14 letech. Měla jsem záchvaty úzkosti, ale chtěla jsem dokázat všem, kteří o mně pochybovali, že to dokážu

Ve čtrnácti letech zjistila, že čeká dítě. Musela skloubit vzdělání a výchovu své dcery. Dnes inspiruje ostatní ženy svým příběhem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Většina lidí dospěje, když se odstěhují z domu svých rodičů. Buď se přestěhují do svého univerzitního města, nebo například za prací. Poprvé se tehdy setkají s dospěláckým životem ve formě cen nájmů, bydlení a vlastní zodpovědnosti. Tato dnes již dospělá žena musela dospět mnohem dřív než její lidé v jejím věku. Ve čtrnácti letech se jí totiž narodilo dítě.

Období rebelie

Všechno začalo v její pubertě. Před patnáctými narozeninami procházela obdobím rebelie. Přidala se k partě teenagerů, kteří se potloukali po městě, užívali návykové látky a bojkotovali jakákoliv pravidla. Natalie tehdy začala chodit s klukem, který byl rovněž členem této skupiny. Jejich vztah neschvalovali dívčiny rodiče, na což ona ale nebrala žádný ohled.

Po šesti měsících zjistila, že je těhotná. V tu chvíli se ukázala pravá síla rodiny. Přes jejich počáteční námitky se rozhodli svou dceru stoprocentně podpořit. Natalie se rozhodla, že si své dítě nechá. Rozhodnutí konzultovala s lékaři, rodiči i školními poradci. Další čtyři roky byly plné směsicí několika činností, které Natalie časově kombinovala dohromady.

Největší dar

Stále chodila do školy, později si našla brigádu ve stánku s rychlým občerstvením a v neposlední řadě se starala o svou dceru. „Nebylo to pro mě snadné. Měla jsem záchvaty úzkosti. Chtěla jsem dokázat všem, kteří o mně pochybovali, že to dokážu. Podařilo se mi dokončit střední školu a moje dcera je můj největší dar,“ vysvětlila dospívající matka v jednom z rozhovorů s médii.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Natalie Shay♡ | Az🌵 (@igg.natalie)

V současnosti si Natalie buduje kariéru influencerky. Ukazuje veřejnosti, že mít dítě v mladém věku není katastrofa. Svými příspěvky a sdílením svého příběhu podporuje ostatní ženy, které se ocitly v podobné situaci jako ona sama. Její instagramový účet si získal jíž přes šedesát tisíc odběratelů, kteří jen dokazují, jak populární je téma rodičovství v neobvyklým životních etapách.

Jaký máte názor na rodičovství v nízkém věku?

Zdroj: Papilot
Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články