Po nelítostném útoku záchranáři zraněné 8leté holčičce nepomohli. Rodiče nechápou, proč musela vykrvácet

Nejmladší oběť incidentu na koncertě nezemřela okamžitě na místě. Snažila se vstát a mluvila se záchranáři. Existuje možnost, že mohla žít, kdyby pomoc dorazila včas.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Měl to být jeden z nejkrásnějších večerů jejího života. Konečně uvidí na vlastní oči svůj zbožňovaný idol, zpěvačku Arianu Grande. Vstupenky na její koncert dostala od rodičů k Vánocům. Nemohla se dočkat. Na koncert vyrazila se svou matkou a sestrou. Během vystoupení byla šťastná a celé ho protancovala a prozpívala. Pak ale přišla ohlušující exploze podomácku vyrobené bomby.

Po výbuchu bomby nastal chaos

Osmiletá Saffie Rose Roussosová byla mezi 22 návštěvníky koncertu, které bomba v zaplněné hale v anglickém Manchesteru zabila. Po výbuchu nastal obrovský chaos. Matka holčičky byla vážně zraněná a o své mladší dceři nic nevěděla. Sanitky a záchranáři nikde, celé se to zdálo jako věčnost. Zraněným na místě dlouho pomáhali jen pořadatelé, návštěvníci a policisté. Zraněná Saffie upadala do bezvědomí.

We’re hearing eight-year-old Saffie Rose Roussos, a pupil at Tarleton Primary, was killed in the terror attack at the Manchester Arena. Our thoughts are with her family. http://bbc.in/2qaNTSK

Zveřejnil(a) BBC North West dne Úterý 23. května 2017

Od útoku uplynulo několik let, avšak úmrtí holčičky stále prošetřují úřady. V hale po explozi zraněná dívka zvedla hlavu a pokoušela se vstát. Několik lidí se jí snažilo pomoci. Měla poraněné nohy a silně krvácela. Žila ještě hodinu po teroristickém útoku, poté však vykrvácela. „Mohla být zachráněna. Jak s tím můžeme žít, když víme takové věci,“ říká otec dívky Andrew Roussos.

V nemocnici holčička zemřela

Zmatek, který po výbuchu nastal, byl fatální. Trvalo příliš dlouho, než na místo tragédie dorazila profesionální pomoc. První záchranáři přijeli až po 40 minutách. Mezi tím lidé vynesli 8leté dítě na improvizovaných nosítkách před halu. Policie zastavila projíždějící sanitu, aby holčičce pomohla. Při převozu se zdravotníky mluvila a do nemocnice se dostala téměř hodinu po explozi.

V nemocnici však dívenka zemřela. Rodiče jsou přesvědčeni, že Saffie mohla žít, kdyby byl zásah záchranářů rychlejší. Nechápou, proč sanity na místo neštěstí dorazily tak pozdě. „Osmileté děti o smrti nepřemýšlejí. Nezáleží na tom, jak moc jsou zraněné, potřebují jen svou mámu. Chtějí pomoc a zbavit se bolesti. Takto to pro ni nemělo skončit,“ dodává otec 8leté oběti útoku v Manchesteru. Vyšetřování tragédie probíhá.

Co říkáte na to, že záchranáři dorazili až po 40 minutách?

Saffie-Rose Roussos’s final photos

Saffie-Rose Roussos was the youngest victim of the Manchester Arena bombing. These are the last photos that she took with her family. https://bbc.in/3typcS5

Zveřejnil(a) BBC News dne Pondělí 7. března 2022

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
7 psích plemen, která si skvěle rozumí s kočkami. Jsou trpělivá a nevykazují žádné známky agrese
Události247.cz
Události247.cz
Růst důchodů nekončí: Během následujících měsíců se zvednou hned několikrát. Češi ale vyšší penzi nechtějí hned z několika jasných důvodů
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Fyzioterapeut doporučil 5 cviků, které odbourají bolest zad v bederní oblasti. Navíc posílí okolní svaly, takže fungují i jako prevence
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Miliony mrtvých hladem. V 6. století nad severní polokoulí rok a půl téměř nesvítilo slunce