Upřímný příběh bezdomovce a jeho cesty pryč z ulice. Otevřeně bez ostychu

Šokující příběh muže, který kvůli alkoholismu přišel o všechno. Vyměnil ženu, syna a domov za láhve alkoholu. Po téměř deseti letech na ulici se mu změnil život.
i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Maďarský bezdomovec Tamás žil na ulici devět let, ale podařilo se mu dosáhnout toho, co mnozí považují za nemožné a to je, že se dostal z ulice a naprosté bídy. Vyprostil se z bezdomovectví a podařilo se mu začít vytoužený nový život. Příběh Thomase je šokující i vypadá téměř neuvěřitelně.Kvůli alkoholu přišel o manželství, syna i domov

Muž poznal, že pokud chce změnu, chce-li se vymanit ze své hrozné situace, bude muset bojovat. I když bude cesta obtížná a vůbec neví kam ho zavede.Není žádným tajemstvím, že naše dětství, výchova a zkušenosti ovlivňují naší osobnost a charakter. Thomasovi rodiče byli oba alkoholici, takže příliš brzy začal s pitím a alkoholu. Což se něm později velice podepsalo. A ve svém dospělém životě postupně zničil své manželství a pak se připravil i o syna a domov.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Jaký měl život jako bezdomovec

Z venku se zdá být nesnesitelné žít v ulicích a při pohledu zpět, střízlivě, ve skutečnosti je, řekl Thomas. Jako alkoholika mě však nic z toho nezajímalo. Jediné o co mi šlo, bylo, jak a kde sehnat alkoholické nápoje. Řekl jsem si, že se budu vyhýbat drogám, neštěstí a střízlivosti.

Muž mi upřímně řekl, že přes den si vyžebral 4000-5000 forintů (290-370 Kč), a z toho si vždy nakupoval alkohol. Podle jeho slov mohl tyto peníze snadno ušetřit v naději na lepší život, ale bezdomovec (alespoň podle Tamasových zkušeností) žije jen pro manu, takže všechny své peníze promarnil za alkohol. Pro mě se 10 litrů vína a trocha jídla stalo rutinou a vším, co jsem chtěl. A pokud jsem to měl, bylo mi jedno i, jestli jsem byl ve své vlastní špíně.


iZdroj fotografie: Depositphotos

První a druhý mezník po kterých se rozhodl pro nový život

Jeho život se začal měnit, když dva sociální pracovníci, bez domova. Červeného kříže v něm viděli muže, kterého v sobě Thomas dlouho neviděl. Tehdy začal bojovat sám proti sobě, několikrát se téměř vzdal, tvrdě bojoval se svými vlastními démony a na cestě se často zastavil nebo spadl. Rozhodující okamžik nastal v jeho životě, když jeden z jeho společníků, také žijících na ulici, zemřel téměř před očima na epilepsii z alkoholu. Tato strašná tragédie mu otevřela oči a dala sílu překonat vášnivou závislost. A došlo mu, že takhle on neskončit nechce.

Druhým mezníkem bylo, když jsem vydělal slušné peníze z jedné nárazové práce a rozhodl jsem se, že teď budu hostit další bezdomovce. A co jsem dostal z vděčnosti? Následujícího rána mi byla láhev vína ukradena zpod hlavy. Zeptal jsem se, proč to udělali? Dostalo se mi odpovědi, že to bylo, protože ji prostě chtěli. To mě z ulice odvedlo už úplně. Nikdy víc na ulici a nikdy více takových lidí.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Návrat do společnosti a začátek nového života

Poté pokračoval do útulku pro bezdomovce vyhrazeném pro alkoholiky s názvem House of Exchange. Díky tomuto ústavu se mužův život úplně změnil, měl nové cíle, začal pracovat a čím dál více si zlepšoval svůj život. Když se Tamásův život uzemnil a vrátil se zpět do společnosti, zkontaktoval také svého syna, kterého neviděl 10 let, s nímž má nyní skvělý vztah. Pak si našel novou práci a přestěhoval se dokonce i do svého vlastního bytu.

Takže Thomas utekl od života, od kterého je prý nemožno se vymanit. Muž, který nyní žije šťastný a vyrovnaný život, doufá, že se jeho příběh dostane k lidem, kteří se nacházejí v podobně obtížné situaci, jako byl on, a ukáže jim malou jiskru naděje, že samozřejmě existuje cesta ven z bezdomovectví díky tvrdé práci.

Zdroj: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 383 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Desetkrát silnější než chlór, v domácnosti funguje jako kouzelník. Domov bude zářit čistotou během pár minut
Události247.cz
Majitelka dopravní firmy neproplatila řidičům sanitek bonus za covid a peníze si nechala. Podle ministerstva to je v pořádku
JakZdravě.cz
Křen, často opomíjený kořen se pyšní zdraví prospěšnými benefity. Pročistí cévy a udrží silné srdce. Nesmí se to s ním ale přehánět
VědaŽivě.cz
Nejstarší dosud objevený meteorit, který patří k předchůdcům matky Země. Jde o vzácný přeživší kus zárodku zničené planety