Celých 6 let si myslela, že 10denní dcera zemřela při požáru domu. Pak ji našla na dětské oslavě

Ztratila se a všichni ji považovali za mrtvou. Malá holčička už šest let žila jen v srdcích nejbližších. Pak se stalo něco nečekaného.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Žádný rodič si nechce připustit, že by se jeho dítě mohlo ztratit nebo dokonce zemřít. Pro Luz Cuevase se bohužel tato noční můra stala realitou. V roce 1997 zmizela její dcera Delimer Vera, když jejich dům v severní Philadelphii zachvátil požár. Maminka riskovala svůj život, aby své dítě zachránila, ale kvůli popáleninám a hustému kouři musela z domu odejít bez své holčičky. Další dvě děti požár přežily, avšak po desetidenní Delimer nebyla nikde ani stopa.

Mysleli si, že uhořela

Ačkoli se nenašly ostatky, dle úřadů se malé dítě stalo obětí ničivých plamenů. Matka o tom však nikdy nebyla přesvědčená a nemohla pochopit, co se vlastně stalo. O šest let později přišel zázrak. Luz se účastnila narozeninové oslavy dítěte, s jehož rodiči se příliš dobře neznala. Večírku se zúčastnila i šestiletá dívka, která byla nápadně podobná nejen své mamince, ale také dvěma přeživším sourozencům. Luz nelenila a dívce pošeptala, že má ve vlasech žvýkačku.

iZdroj fotografie: Unsplash

Díky odstraňování žvýkačky se Luz dostala k několika vlasům, které použila na test DNA. Výsledek její domněnku potvrdil, dívka byla skutečně ztracená dcera Delimar. Na večírku vystupovala pod jménem Aliyah Hernandez jako dcera ženy jménem Carolyn Correa. S důkazy v ruce ženu pak Luz obvinila. Ta byla zatčená a holčička se vrátila zpět ke své rodině. Zůstalo jí nové jméno, to používala celých šest let. Jak se však dívka do jiné rodiny vůbec dostala?

Dítě unesli ještě před požárem

Carolyn Correa byla přítelkyní jednoho ze vzdálených příbuzných malé dívky, který navštívil dům krátce před požárem. Předpokládá se, že muž dítě unesl a následně místo zapálil. Plameny totiž byly zaznamenané opravdu krátce po jeho odchodu. Luz měla od počátku podezření na únos dcery, ale v noci, kdy hořelo, své domněnky ignorovala. Částečně kvůli jazykové bariéře, protože mluvila Španělsky. Navíc situace byla opravdu hrozivá a nepřehledná.

Předpokládá se, že únosci trpěli duševní chorobou. Narodilo se jim totiž mrtvé dítě a s touto událostí se rodiče nedokázali smířit. Proto muž unesl několikadenní miminko, které vychovávali jako své vlastní. Za tento čin si odpykají 30 let vězení. Případy únosů malých dětí přitom nejsou ojedinělé, v minulosti byly údajně prováděny obchody s novorozenými dětmi rovnou v porodnicích. Dělo se to pravděpodobně i u nás.

Jak byste bojovali o své dítě?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Mašínová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů