Po 4letém intenzivním pátrání se našla holčička, kterou její vlastní matka unesla z nákupního centra

Když se malá dívka dostala do hledáčku vyšetřovatelů, byly jí pouhé čtyři roky. Posun v pátrání nepřineslo ani vypsání odměny za informace, které povedou k jejímu nalezení.

malá holčička s čepicí i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Několikaleté pátrání úřadů po pohřešované dnes osmileté holčičce má šťastný konec. Aranzu Mariu Ochoa Lopezovou, která se ztratila před čtyřmi roky, našli agenti FBI. Naposledy byla dívka spatřena v obchodním centru Vancouver v americkém státě Washington, kde byla se svou biologickou matkou Esmeraldou Lopezovou-Lopezovou. Během návštěvy pod soudním dohledem žena svou dceru unesla.

Policie zatkla matku, kde je dcera neřekla

Matka malé dívky má omezená rodičovská práva. Aranza vyrůstá v pěstounské péči, ale matka ji mohla navštěvovat. Jejich setkání se ale pokaždé odehrávalo pod dohledem sociálních pracovníků. A právě během jedné z návštěv si v říjnu 2018 matka s dcerou vyrazily do nákupního centra. V nestřeženém okamžiku se Esmeraldě podařilo se čtyřletou dcerou uprchnout.

Po matce s dcerou začala horečně pátrat policie a později i Federální vyšetřovací úřad. Nikdo tehdy netušil, že nakonec půjde o dlouhé, čtyřleté hledání. Jiskřička naděje svitla, když se strážcům zákona podařilo dopadnout v roce 2019 Esmeraldu. Byla vzata do vazby v mexickém městě Pueblo. Dítě u sebe ale neměla. Zatýkajícím policistům tvrdila, že neví, kde se dcera nachází. K únosu Aranzy se přiznala až v roce 2021 a byla odsouzena k 21 měsícům vězení.

Dívka zřejmě byla u příbuzných v Mexiku

Bylo otázkou, kde malá dívka pobývá a s kým. Pátrání se zaměřilo právě na oblasti v Mexiku. Matka údajně úřadům s pátráním pomáhala. FBI dokonce nabízela odměnu až 10 000 dolarů, což je v přepočtu zhruba 222 tisíc korun, za informace, které povedou k nalezení Aranzy. Strážcům zákona se podařilo unesenou dívku najít v únoru v mexickém státě Michoacán. Byla naživu a v pořádku.

zapnutý maják na policejním autě iZdroj fotografie: Pexels

Úřady neuvedly, jak se jim dívku podařilo vypátrat, ale podle informací amerických médií pobývala u příbuzných. FBI Aranzu převezla do Spojených států. Místo jejího pobytu je přísně tajné. „Více než čtyři roky se FBI a naši partneři nevzdali a dívku intenzivně hledali. Naší starostí nyní bude podpořit Aranzu při zahájení její reintegrace v USA,“ uvedl zvláštní agent pověřený vedením terénní kanceláře FBI v Seattlu Richard A. Collodi.

Jaké důvody mohly vést matku k únosu dcery?

Zdroj: FBI, DailyMail
Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články