Podívala se na vysavač a oněměla. V noci na ni měla čekat smrt

Když žena doluxovala, všimla si jedovatého pavouka, který se pohyboval v útrobách spotřebiče. Propadla v hysterický pláč. Uvědomila si, že byla ve smrtelném nebezpečí.

i Zdroj fotografie: ミトン/ Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0
                   

Obyčejný rutinní úklid domácnosti se někdy může změnit v dost děsivé dobrodružství. Přesvědčila se o tom tiktokerka Lucette Romy, která žije v australském státě Nový Jižní Wales. Poté, co pořádně vysmýčila a vyluxovala ložnici, objevila v nádržce vysavače nezvaného a nebezpečného hosta. „Ahoj Dysone, mohu potvrdit, že tvé vysavače skvěle nasávají smrtící pavouky,“ uvedla žena u videa, které zveřejnila na svém profilu.

Jeden z nejjedovatějších pavouků byl pod polštářem

Narazit na pavouka u protinožců je hračka. V Austrálii se vyskytují asi dva tisíce druhů těchto osminohých živočichů a někteří z nich jsou extrémně nebezpeční. Není neobvyklé, že se objevují i v domácnostech ve velkých městech. Pro lidi, jimž z pavouků naskakuje husí kůže anebo trpí arachnofobií, je to pořádný nápor na nervovou soustavu. Tiktokerku pavouk, kterého nasála trubice vysavače, opravdu velmi vystrašil.

Nevítaný návštěvník ložnice se skrýval pod polštářem, což je ošemetné. Mohl ženu kousnout, ale Dámský deník psal i o případu, kdy během spánku vlezl ženě do ucha. „Vysála jsem nálevníka, což je jeden z nejsmrtelnějších pavouků na světě. Tenhle je docela velký, byl zrovna v mé ložnici. Asi hodinu jsem hystericky brečela a tři dny jsem v pokoji nespala,“ svěřila se Lucette Romy, která se zabývá fotografováním a výrobou keramiky, ve videu. Dodala, že jedovatý pavouk, kterého vyluxovala, je nejděsivější věc, jakou kdy viděla.

Českých pavouků se bát nemusíte

Pavouk, co se u ženy zabydlel, patří do skupiny takzvaných australských trychtýřových pavouků. Jde o jeden z nejjedovatějších druhů na světě. Toxiny v jeho jedu zabíjejí během 15 minut až tří dnů. Uštknutého člověka může před smrtí zachránit pouze rychlé podání protijedu. Pokud pavouk zaútočí, je nezbytné urychleně vyhledat lékařskou pomoc. „Místo kousnutí ovažte tlakovým obvazem, znehybněte ho a spěchejte do nemocnice, kde řekněte, že vás kousl nálevkovitý pavouk,“ cituje DailyMail ředitelku australského parku plazů Liz Gabrielovou.

@lucetteromy Hi Dyson, can confirm your vacuums work great to suck up deadly spiders #aracnaphobia #funnelwebspider #australia #dyson #fyp ♬ original sound – lucetteromy

Jedovatí pavouci žijí i v Česku, například zápřednice jedovatá nebo vodouch stříbřitý, ale jejich kousnutí není moc nebezpečné. Místo většinou jen zarudne, lehce oteče a svědí. U alergiků nebo malých dětí se může objevit horkost a ranka začne brnět. Lidé ale musí mít velké štěstí, aby na tyto pavouky vůbec narazili. Šance, že na ně zaútočí, je mizivá. „Pavouci jsou v podstatě mírumilovná stvoření, stačí je respektovat a nechat žít,“ cituje iDnes arachnologa Pavla Justa.

Jaké zkušenosti máte s pavouky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Zobrazit další články