Jeho oči byly plné smutku: Pes utrpěl vážné poranění páteře a okolních tkání. Domov našel 8 000 kilometrů daleko

Těžce zraněného pejska potkalo velké štěstí v podobě nových majitelů, kteří se jej ujali na své dovolené. Následně si zvíře odvezli z Evropy domů do Kanady.

i Zdroj fotografie: S vědomím Bruce Turner
                   

Tento psí bezdomovec měl ve svém životě opravdu smůlu. Trpěl mnoha různými infekcemi, které vedly k vážným komplikacím – poškození páteře a okolních tkání. Nikdo neví, jak a proč se tento chlupáč ocitl na ulici. Pravděpodobně jej porodila nějaká zatoulaná fenka. Bezmocné zvíře to nemělo lehké, dlouho se muselo spoléhat pouze na sebe a starat se o všechny životní potřeby samo.

Navštívili s ním veterináře

Pes musel žít bez jídla, bez tepla a se spoustou bolestivých vředů. Manželský pár z Kanady přijel na dovolenou do Makedonie v jihovýchodní Evropě, kde jednoho dne spatřil toto zubožené zvíře. Manželé se do něj okamžitě zamilovali. Chodili za ním každý den a nosili mu jídlo. Nakonec vzali psa do svého ubytovacího zařízení a postarali se o něj, což zahrnovalo také koupel a následné vyčesávání.

Nezapomněli ani na návštěvu veterináře. Zvíře potřebovalo léky na infekce, kterými trpělo. Zároveň připravovali psa na dlouhou cestu přes oceán do nového domova. Kanaďané se totiž rozhodli jej adoptovat. Během pár dní se postarali o mikročip i cestovní doklady pro svého nového mazlíčka. Co se týče poranění páteře, pes naštěstí netrpěl velkými bolestmi, a proto bylo rozhodnuto, že léčba bude pokračovat v Kanadě.

Jedna věc vrhá na vše tmavý stín

Po dvou týdnech léčby se zdravotní stav pejska změnil. Konečně mohl pes plnohodnotně běhat a užívat si života. Dříve byl na náročnější pohyby příliš slabý. Díky milujícím majitelům má láskyplný domov, kde jej čeká klidný život. Pes se také spřátelil s dalším domácím zvířetem žijícím v domě. Společně se opravdu nenudí. Vše bohužel zatemňuje jedna věc.

iZdroj fotografie: Piqsels

Ochromená páteř nereaguje na léčbu. Jak už bylo řečeno, jelikož pes po ošetření netrpí bolestmi, není mu zakázáno běhat a hrát si, což ostatně dělá každý den. Jeho noví majitelé doufají v zázrak a velký obrat v jeho zdravotním stavu. Modlí se za jakékoliv zlepšení a pozitivní změnu. Pejska bez domova nic lepšího snad nemohlo potkat. Bez ohledu na svůj předešlý stav jej potkalo i tak veliké štěstí.

Co říkáte na počínání tohoto manželského páru?

Zdroj: BruceTurner

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
7 psích plemen, která si skvěle rozumí s kočkami. Jsou trpělivá a nevykazují žádné známky agrese
Události247.cz
Události247.cz
Růst důchodů nekončí: Během následujících měsíců se zvednou hned několikrát. Češi ale vyšší penzi nechtějí hned z několika jasných důvodů
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Fyzioterapeut doporučil 5 cviků, které odbourají bolest zad v bederní oblasti. Navíc posílí okolní svaly, takže fungují i jako prevence
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Miliony mrtvých hladem. V 6. století nad severní polokoulí rok a půl téměř nesvítilo slunce