Vystoupení hendikepovaných tanečníků nejenže všechny dojalo. Svým výjimečným výkonem si právem vysloužili „zlatý bzučák“

V britské soutěži talentů zazněl po dlouhé době pověstný zlatý bzučák. V sále se rozezněl po vystoupení taneční skupiny, která se skládá z hendikepovaných tanečníků.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V soutěži Britain’s Got Talent (původní verze našeho Česko Slovensko má talent) bylo k vidění tolik neuvěřitelných vystoupení, že bylo těžké vybrat jen jedno výjimečné. Jednou z účinkujících byla skupina Born To Perform, kterou tvoří tanečníci se zdravotním postižením. Předvedli působivou řadu pohybů s ohromující akrobacií. Vystoupení se natolik povedlo, že porotce David Walliams stiskl zlatý bzučák. Skupina Born To Perform má jistotu postupu do živě vysílaného semifinále.

Jejich vizí je inkluzivní škola

Diváci soutěže skupině okamžitě tleskali a porotci se usmívali, když si s účinkujícími vyměňovali krátké úvodní slovo. Jedna z dívek byla neuvěřitelně nadšená, že vidí slavného Simona. Born to Perform je taneční skupina z Northamptonu. Tvoří ji lidé s postižením ve věku od 14 do 24 let. Podle jejich webových stránek je vizí skupiny provozovat inkluzivní školu tance a scénického umění se specializací na postižené a osoby se speciálními vzdělávacími potřebami.

iZdroj fotografie: Pexels

„Věříme, že naše lekce budou přínosem pro jednotlivce, přičemž výrazně zlepší jejich sebevědomí, komunikaci a celkovou duševní i fyzickou pohodu,” dodávají. Na webových stránkách taneční skupiny jsou k dispozici videa z předchozích vystoupení v médiích, včetně rozhovoru pro BBC News ke Světovému dni Downova syndromu. Born To Perform také uspořádala několik vystoupení během průvodů v době pandemie, aby všem zvedla náladu. Není těžké pochopit, proč si diváci tuto skupinu zamilovali.

Jedna z nejoblíbenějších show

Born To Perform se sama svou činností baví a chce, aby se bavili i všichni ostatní. Jakmile skončila své představení, porotci byli samý úsměv. Porotkyně Amanda Holdenová řekla: „Vaše nadšení z vás přímo tryská, každý z vás odvedl fantastickou práci. Nepřestávala jsem se smát, byli jste úžasní.” Simon Cowell skupinu poškádlil slovy: „Nelíbilo se mi to. Dělám si z vás srandu! Líbilo se mi, že jste se tolik bavili. Jestli mám být upřímný, tak to byla jedna z mých nejoblíbenějších show.“

Toto vyjádření pronesl se zářivým úsměvem na rtech. A porotce David? „Jsem naprosto unešený. Lidi, vlastně se mi to líbilo tak moc, že to prostě udělám,” oznámil. Poté vstal a stiskl slavný zlatý bzučák. Dětský autor a porotce pak vyběhl na pódium, aby pogratuloval skupině. Se všemi členy si plácnul pod sprchou zlatých konfet. Všichni měli slzy na krajíčku. Svůj úspěch si plně zaslouží. S touto úžasnou skupinou se ještě setkáme. A je to jen dobře.

Jak se vám vystoupení líbí?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články