Osmitýdenní kříženec border teriéra byl nalezen v kabelce se svázanýma nohama. Smrti unikl jen o vlásek

Na dveře domu charity někdo zavěsil kabelku s nečekaným a zdrcujícím obsahem. Uvnitř se totiž nacházelo zubožené drobné štěně se svázanýma nohama.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Denně se zvířatům po celém světě stávají odporné a nemyslitelné příhody, které nás nutí zamýšlet se nad tím, jak krutá dokáže lidská osoba být. Jeden takový incident byl bohužel před nějakou dobou nahlášen ze Spojeného království. Aby toho nebylo málo, jeho součástí se stalo sotva 8týdenní štěně. Sladké, maličké psí stvoření bylo objeveno vyhozené v dámské kabelce visící na dveřích charitativního obchodu v Londýně ve Velké Británii. Ale to ještě nebylo to nejhorší – jeho vyčerpané nohy byly krutě svázány.

Kabelka visela na klice u dveří

Ten den byl obchod, u něhož psa někdo odložil, uzavřen. Štěkající kabelku naštěstí objevil kolemjdoucí. Uvnitř našel zubožené štěně, které mělo přední i zadní končetiny omotané tlustým pásem. Okamžitě přinesl štěně do RSPCA, velké britské organizace na ochranu zvířat. Psík byl vyšetřen a zjistilo se, že byl jeho krevní oběh omezen pevně utaženým, elastickým páskem. Pes ihned únavou usnul a později dostal jméno Radley.

Vzkaz a neznámý pachatel

Vně kabelky byl lístek s nápisem „našel jsem toto štěně“. Uvnitř zvířecí záchranáři objevili kromě Radleyho, který byl později určen jako kříženec border teriéra, neotevřenou konzervu psího žrádla. Nikdo z organizace nemohl přijít na to, kdo byl pachatelem, a tudíž se dané osobě podařilo utéct spravedlnosti. Naštěstí se štěněti nyní daří dobře, vyjma zjevného traumatu, jež utrpělo, a některých zažívacích problémů, podle RSPCA. Nejvíce šokující je však mladý věk štěněte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Radley se stále zotavuje

„S podobnými případy jsme se setkali, ale je znepokojivé zjistit, jak mladé štěně bylo,“ řekl mluvčí RSPCA a dodal: „Normálně musí psi zůstat se svou matkou až do věku 8 týdnů, takže mohlo snadno zemřít. Smrt by byla jistá, kdyby ho zavčas nenašli.“ 

Inspektor RSPCA, Phil Norman, pak rozzlobeně prohlásil: „Neexistuje absolutně žádná omluva, proč nechat mladé, zranitelné štěně v takovém stavu za tak hrozných okolností.” Rozkošné štěňátko zatím není k dispozici pro adopci, protože je stále ošetřováno a kontrolováno na klinice pro zvířata. Jakmile bude v plné kondici, bude přestěhováno do jednoho z útulků pro zvířata této organizace.

Hon za viníky

Mezitím úřady prohlížejí záběry CCTV z oblasti a jsou žádáni svědci, aby přišli a pomohli zadržet monstrum, které to malému Radleymu udělalo. Štěně bylo na stanici velmi oblíbené a všichni doufají, že najde šťastný domov.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jedinou útěchou v tomto hrozném příběhu je, že se milé štěně jistě vzpamatuje z tohoto děsivého traumatu a najde milující rodiče, již mu po zbytek jeho dnů poskytnou veškerou lásku a péči, kterou si zaslouží. Nikdo nemá ponětí, kdo nebo proč by někdo udělal tak hroznou věc, ale každý pevně doufá, že budou pachatelé zatčeni a spravedlivě potrestáni.

Co byste udělali, kdybyste u dveří nalezli štěně?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Tchyně mě naučila dávat do záchodu čajové sáčky. Dokud jsem to nezkusila, nevěřila jsem, že to může mít nějaký účinek
Události247.cz
Události247.cz
Putin má sám z jaderných zbraní strach. Bojí se oprávněně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Daniela názorně ukázala, jak uvařit zázvorový čaj, aby měl nejsilnější účinek. Dvěma ze 3 způsobů se připravujeme o živiny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kdo najde skryté tváře? Jen hrstka lidí dokáže prokázat silný smysl pro detail, chce to maximální soustředěnost