Rozváděli se, a tak si muž vybíjel svou zlost na nebohém psovi. V šíleném stavu ho zachránili za 5 minut 12

Nepříznivý vývoj manželství odnesl tento statečný husky, kterého muž jako štěně věnoval své ženě k narozeninám. Dnes se již zotavuje ve vřelé náruči nových majitelů.

i Zdroj fotografie: S vědomím Pet Angels
                   

Kdysi šťastný a spokojený husky se dostal do svého osudného domova, když byl ještě štěně. Jeho životní dráhu určil muž, který se rozhodl překvapit svou ženu v den jejích narozenin. Když se však jejich vztah zhoršil a manželka požádala o rozvod, začalo pro psa peklo. Muž si často vybíjel svou zlost na nevinném zvířeti. Téměř dva roky jej držel na řetězu, často bez přísunu vody a jídla.

Nedokázal nijak reagovat

Husky byl zcela vyčerpaný. Nebyl daleko od smrti, když jej našli ochránci zvířat. Mladý pes byl tehdy jen kost a kůže. Útulek Pet Angels v Oklahomě ve Spojených státech amerických souhlasil s jeho okamžitou hospitalizací. Když psa zvedli a odnesli do auta, vůbec se nebránil. Byl tak vyčerpaný a zlynčovaný, že nedokázal nijak reagovat. Jednoduše se schoulil na zadním sedadle vozu a více než dvě hodiny spal.

V útulku absolvoval rozsáhlé vyšetření. Bylo zjištěno, že má svrab a různé parazity v srsti. Obecně šlo o zdravotní problémy způsobené hroznými a nedostačujícími životními podmínkami. Od prvního dne v útulku začala jeho dlouhá a náročná léčba. Dostával potřebné množství krmiva, byl pod nepřetržitým dohledem a po nějaké době si dokonce začal hrát s ostatními obyvateli útulku. Láska a péče opravdu dělají zázraky. Husky, který nakonec dostal jméno Finn, přibral na váze a začal se personálu měnit před očima.

Našel nový domov

Lysiny na jeho těle postupně obrostly novými a zdravými chlupy. Sám se začal dožadovat pozornosti. Je zajímavé, že zvíře ani po několika letech drsných podmínek a týrání neztratilo důvěru v lidi. Když přišlo do útulku, vážilo pouhých osmnáct kilogramů. Nyní již váží téměř dvakrát tolik. Finnovi také narostla nádherná srst. I díky tomu si velmi rychle našel nový domov.

Nyní je v péči nových majitelů. Ti byli před jeho předáním poučeni o pejskově minulosti a všech jeho životních útrapách. Ukázalo se, že je Finn velmi přátelský a pozorný. Odteď si užívá každý okamžik svého života. Jde vidět, že nádherně prospívá. Je na tom dobře jak fyzicky, tak psychicky. Útulek s novými majiteli nadále usiluje o úřední šetření s tyranem, který měl Finna od štěněte.

Co byste vzkázali tyranovi?

Neglected Husky Is So Fluffy And Happy Now

This dog was chained up for 2 years and wasting away — watch him turn into the most beautiful husky 😍

Zveřejnil(a) The Dodo dne Středa 5. srpna 2020

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti