Policejní hlídka slyšela hrozné zvuky zpod hromady hlíny. Když se začala hýbat, všem ztuhla krev v těle

Osudy zvířat a jejich majitelů jsou často nevyzpytatelné. Ovšem to, co provedl tento „člověk“, k smrti vyděsilo i zkušené policisty.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V souvislosti s pandemií koronaviru stoupla i poptávka po domácích mazlíčcích. Zejména štěňata a koťata se tak dostávají do rukou, v nichž by raději nikdy být neměla. Lidé toužící po špetce pozornosti či rozptýlení v současné „šedivé“ době ovšem mnohdy nechápou přijímanou zodpovědnost. Stále častěji se pak stává, že štěňata a koťata putují z domu se stejnou rychlostí, s jakou do něj přišla. A to v těch lepších případech. Ty horší pak děsí i zkušené policisty.

Někdo vykopal pro živého tvora mělký hrob

Když šli osudného dne dva floridští policisté na rutinní obhlídku svěřeného území, netušili, že se jim navždy vryje do paměti. Během hovoru policisté zaslechli slabé psí vytí. Na tom by nebylo nic zvláštního, ovšem v jejich okolí se žádný pes nenacházel. Začali proto pohledem hodnotit okolní terén a všimli si čerstvě překopané zeminy. Jakmile přišli blíže, bylo jasné, že zoufalý psí nářek vychází zpod ní. Policisté tedy na nic nečekali a začali rukama odhrabávat zeminu.


iZdroj fotografie: Depositphotos
Zvíře bylo pohřbené zaživa do mělkého hrobu

To, co našli, je k smrti vyděsilo. V mělkém hrobě se choulilo sotva týdenní štěňátko. I přesto, že mělo sotva dostatek kyslíku, nějak dokázalo přežít. Policisté neváhali, zabalili ho do jedné ze svých bund a odvezli na veterinu. Po důkladné prohlídce bylo štěně prohlášeno za zcela zdravé. Pro všechny přítomné to byl malý zázrak. Malého pejska pojmenovali Tucker a zajistili mu vodu a potravu. Poté, co se štěně nažralo, se zdálo být vcelku spokojené.

Bude další osud štěněte šťastný?

Pohnutý osud štěněte nezaskočil pouze zásahem policistů. I mezi veterináři se totiž tato událost začala tradovat a dostala se až k jednomu z nich, jemuž se štěněte zželelo. Po diskusi se svojí rodinou se rozhodl vzít si Tuckera domů a vychovat ho jako svého psa. Zdá se tedy, že Tucker by konečně mohl najít milující domov, který si zaslouží. I přes to, že jeho start do života nebyl příliš šťastný, si malý pejsek zachoval jiskru a chuť do života.


iZdroj fotografie: Depositphotos
Osud malého štěněte byl nakonec šťastný

Původního majitele se policii bohužel vypátrat nepodařilo. V případě, že by ho identifikovali, by byl konfrontován s obviněním z týrání zvířat, a to zvlášť krutým způsobem. Je smutné, že podobné případy nejsou ojedinělé. Štěňata i koťata se často dávají malým dětem jako narozeninové či vánoční dárky a po chvilce se znovu prodávají, odváží do útulků či se jich „lidé“ zbavují „jinak“. Dospělí při tom zapomínají na to, že se stále jedná o živé tvory, a nikoliv o spotřební zboží.

Zdroj: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 2612 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Manželé vybudovali uprostřed lesa geniální dům, který svou krásou uhrane oči každého. Rodině poskytuje luxus milionové vily
Události247.cz
Česko začne očkovat třetí dávkou vakcíny. Podle dat z Izraele má ale většina lidí po jejím podání vedlejší účinky
JakZdravě.cz
Super polévka nabitá vitamíny posílí imunitu a chrání před virovými i bakteriálními onemocněními. Podzimní elixír zdraví
VědaŽivě.cz
Míváte noční můry? Pokud je to některý z následujících motivů, rozhodně ho neignorujte