Byla nalezena po více než 30 letech ode dne, kdy zmizela. Rodina ji pokládala za mrtvou

Američanka byla nalezena po více než třiceti letech. Její manžel potvrdil, že trpěla psychickými problémy.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Případy zmizení dospělých nebo dětí obvykle vedou k jednomu a témuž konci. Nejprve bývá zahájeno intenzivní pátrání a vyšetřování. Poté se tato intenzita snižuje až do bodu, kdy ustrne na jednom závěru. Vyšetřování je pro nedostatek důkazů zastaveno a osoba bývá prohlášena za mrtvou. Nejbližší příbuzní se poté musí s takovým konstatováním jednoduše smířit.

Nešlo o únos

Za několik desetiletí se však může objevit informace, která obrátí celou situaci vzhůru nohama. Zářným příkladem takového případu je slavný únos Nataschy Kampuschové. Žena tehdy utekla od svého věznitele po více než osmi dlouhých letech. Její rodina prý nikdy nepřestala věřit, že se Natascha jednou vrátí domů a bude pokračovat ve svém životě.

Případ Patricie Kopty se však netýká dětské oběti ani žádného únosu. Američanka zmizela v roce 1992. Její manžel do médií uvedl: „Prostě zmizela a nikdo nevěděl, kde je.V den jejího zmizení se navečer vrátil domů z práce a ona tam nebyla. V tu dobu ještě nevěděl, že ji neuvidí dalších třicet let. U Patricie se před zmizením objevily psychické problémy a schizofrenie.

Pečovatelský dům

Opakovaně říkala, že se chce přestěhovat do Portorika kvůli tamnímu počasí. Krátce po zmizení Patricie se její manžel pustil do pátrání. Článek o tragédii dokonce umístil do tamního tisku. Prosil veřejnost o jakoukoliv pomoc, která by pohnula s vyšetřováním. Nic se však nepodařilo objasnit a případ byl uzavřen. Patricie byla nalezena v pečovatelském domě v již zmíněném Portoriku.

A to jen díky nesrovnalostem v osobních dokumentech, které objevila tamní sekretářka zařízení. Pracovník domu o jejím případu řekl: „Byla přijata do péče, když někdo kontaktoval policii, že se jen tak potuluje po ulicích. Odmítla mluvit o svém soukromí a původu.“ Stále však není jasné, jak se Patricie do Portorika dostala a co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího psychického zdraví.

Jaké další podobné případy tohoto rázu znáte?

Zdroj: Stuff
Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články