Představují typický pár světlé pleti. Jaké to bylo pro okolí překvapení, když se jim narodily tři holčičky s pletí tmavou.
Když se narodí dítě, které se vyloženě nepodobá ani jednomu rodiči, v okolí vyvolává jakákoliv odlišnost spoustu otázek. Také tímto způsobem vznikají nehezké pomluvy. Lidé automaticky usuzují, že dítě není biologickým potomkem daného muže. Z toho samozřejmě vyplývá, že by se mezi partnery musela dostat třetí osoba, a hlavně by zde musela hrát svou roli nevěra.
Protestantské vyznání
Tyto domněnky jsou poměrně přirozené a v mnoha případech také správné. Avšak existují i případy, kdy je ve hře něco úplně jiného. Zářivým příkladem je tento pár. Aaron a Rachel Halbertovi jsou manželé žijící ve Spojených státech amerických. Oba jsou nevšední a zajímaví svým silným protestanským vyznáním. Náboženský základ si nesou od svých rodin.
Jakmile se stali manželi, začali přemýšlet o přírůstcích do své rodiny. Chtěli se stát rodiči. Nejprve nebrali neúspěšné pokusy o početí nijak tragicky. Věděli, že bude nějakou dobu trvat, než se zadaří. Problémy však přetrvávaly a oni se rozhodli, že zváží možnost adopce. Aaron vyrůstal v Hondurasu. Od dětství jej tak obklopovali lidé snědé pleti, mezi kterými si připadal dobře.
Darované embryo
Rachel naopak vyrůstala přímo v Americe a s kulturní diverzitou se přímo nesetkala. Když se manželé začali zajímat o možnosti adopce, překvapila je krutá realita výběru mezi jednotlivými dětmi. Velkou roli v kritériích totiž hrála barva pleti. Konkrétně fakt, že děti s tmavou pletí byly upozaďovány oproti ostatním. Rachel s Aaronem tato informace šokovala.
Nechtěli být jako ostatní a vybírat si dítě podle vzhledu a předsudků společnosti. Adoptovali chlapečka a holčičku tmavé pleti. Tím se ale jejich rodina neuzavřela. Přes nechuť k umělým metodám podstoupil pár také umělé oplodnění. Z darovaného embrya se jim narodily tři dívky snědé pleti. Bez ohledu na fyzickou podobu oba rodiče všechny své děti milují a tvoří šťastnou rodinu.