Tříletá dvojčata zemřela ve vzájemném objetí. Jejich matka sledovala, jak je pomalu sžírají plameny

Tragédie způsobila smrt tříletých dvojčat. Matku situace dostala na kolena tak, že musela být svěřena do péče specialistů.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Smrt se nevyhýbá ani těm, kteří na světě strávili zatím jen pár chvil. Dětská smrt bývá vždy obklopena nezměrným smutkem a lítostí nad osudem teprve se vyvíjejících lidí. Úmrtí malých stvoření zanechá na srdcích jejich rodičů rány, které se již nikdy úplně nezahojí. Rodinné a mateřské pouto je neskutečně silné, což jen dokládá chování matky těchto dvojčat.

Hrad z polštářů

Tříleté slečny Aisha a Lailani si jako v jiných volných chvílích hrály na rozlehlém gauči v obývacím pokoji. Konkrétně prováděly jednu z nejoblíbenějších činností malých dětí. Tedy stavěly pomyslný hrad a pevnost z polštářů, přikrývek a dalších předmětů vhodných k této aktivitě. Matka dvojčat v té době připravovala u kuchyňské linky oběd. Byla sobota dopoledne.

V jednu chvíli se otočila a nemohla uvěřit svým vlastním očím. Dvojčata si přehazovala polštář, který doutnal. Okamžitě všeho nechala a běžela k nim. Pomalu hořící polštář rychle popadla a vyběhla s ním na zahradu. V tom okamžiku ji nic bezpečnějšího a lepšího nenapadlo. Hlavně chtěla dostat oheň z dosahu svých holek. To však netušila, jak děvčata zareagují na její odchod.

Klíče v zámku

Obě děti si všimly klíčů, které se houpaly v zámku dveří vedoucích na zahradu za domem. Jedna z dívek otočila klíčem a dveře zamknula. Matka tuto skutečnost zjistila, když se snažila dostat zpět do domu po tom, co polštář uhasila pomocí zahradní hadice. Nějakou dobu se snažila dvojčatům domluvit. Nikdo kromě nich tří nebyl doma. Nebylo cesty dovnitř.

pozar-v-dome iZdroj fotografie: Depositphotos

Oheň z polštáře se musel rozšířit i na tkaniny okolo něj. Matka musela přes okno přihlížet tomu, jak červené plameny postupně pohlcují vybavení domu a přibližují se k dětským siluetám na pohovce. Obě dívky zemřely v objetí na místě, kde je spalující horko zasáhlo. Jejich matce se nepodařilo včas dostat do domu a vyvést je ven. Doteď se nepodařilo zjistit, jak k požáru došlo.

Co podle vás stálo za vznikem požáru?

Zdroj: DailyMail
Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nevýrazný řadový dům proměnili na skvost umění. Zachoval si přitom původní viktoriánskou část
Události247.cz
Události247.cz
Olomoucké tvarůžky musely z pultů kvůli plísni. Do prodeje se jen tak nevrátí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství