Už ve 3 letech umí úžasně hrát na klavír | DámskýDeník.cz

3letá dívka ohromila internet hrou na klavír a andělským zpěvem. Není divu, že už má přes 21 milionů zhlédnutí

Kdo by jako dítě nesnil, že jednoho dne bude umět hrát na nějaký hudební nástroj. Tato dívenka si přesně tento druh snu splnila již ve třech letech.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Schopnosti dítěte je potřeba rozvíjet již od útlého věku, jelikož vše důležité, co lidé umí, se naučili již v dětství a v dospělosti to jen už dovádí k dokonalosti. Určité milníky jsou pro většinu dětí společné, například první slova, krůčky, běhání, skákání na jedné noze, skládání souvislých vět, … Tato dívka ovšem již ve třech letech předvedla famózní číslo na klavír.Některá batolata jsou trochu popředu

Jakmile zapnete video, můžete si všimnout malé, roztomilé holčičky oděné v květinových šatech a s malými culíčky, která se sladkým úsměvem sedí u klavíru. Celé představení natáčí její matka, jež drží kameru a na svou dceru mluví. Dívenka se jmenuje Charlotte a maminka s ní vede zajímavý rozhovor, z něhož můžete okamžitě rozpoznat, že s ní komunikuje jako se sobě rovnou.


iZdroj fotografie: Unsplash

Dívka se naopak snaží napodobovat hlas své matky a také způsob, jakým mluví a vyslovuje určitá slova. Jakmile ji matka požádá, aby zahrála na klavír, nechá se na chvíli přesvědčovat. Nakonec ovšem položí své drobné prstíky na klávesy a rozjede představení, na které se jen tak nezapomíná. Zanedlouho je jasné, že malá Charlotte je již profesionálkou. Rozhodla se zahrát „Allegretto“ od Johanna Christopha Friedricha Bacha a do toho si sama pobrukuje melodii.

Je působivé, že si do toho i zpívá

Ani mnoho dospělých hudebníků neumí zpívat to, co zrovna hrají na hudební nástroj. Ovšem skutečný hudebník, jako je tato malá dívka, má přesně tuto schopnost a nebojí se ji použít v praxi. Holčička je velmi talentovaná a je jedině dobře, že ji rodina již od mala podporuje v tom, co ji dělá šťastnou. Dokážou ji nasměrovat na správnou cestu a ukazují jí triky, které jí pomáhají v jejím pokroku. Dokonce jí platí hudební školu, kde ji učí, jak rozvíjet svůj talent.

Je nad slunce jasné, že pokud bude v hraní na hudební nástroj pokračovat, jednou to může dotáhnout velmi daleko. Například takový Mozart také začal se hrou na piano již ve svých třech letech. A i přesto, jak je dívka mladá, má skvělý smysl pro rytmus a velmi rozvinutý hudební sluch. Při hraní nespěchá a celou skladbu zahraje nečekaně vyspělým způsobem. Je motivující vidět tak dobrý výsledek, který dívka předvedla, aniž by byla pod zbytečným tlakem, že musí.

Na jaký hudební nástroj umí hrát vaše děti?

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
Trendy pokojové rostliny roku 2021: Jsou levné, nenáročné a především oslnivě krásné
Události247.cz
Vláda na kompenzační bonus vynaložila 740 milionů korun. Ekonom se vyjádřil k výši částky
JakZdravě.cz
Není droždí jako droždí. Obchody nabízejí 2 druhy, jen to obohacené obsahuje přidané vitamíny
VědaŽivě.cz
Proč zvířata hibernují? Některá prospí celou zimu, jiná své tělo „vypnou“ jen na pár hodin