Třiasedmdesátiletá babička se rozhodla zhubnout. Teď je z ní svalový kolos, trumfne kdejakého vzpěrače

Člověka frustruje, když se necítí dobře ve svém těle. I mladí lidé mají potíže se změnou životního stylu. V penzi je pak o to lákavější si říci, že už je příliš pozdě.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jedna žena dokázala ve věku nad 70 let nezabřednout do každodenního života a zanedbávat sebe sama. Dokázala sobě i všem okolo, že v každém věku lze něco ve svém životě změnit. Joan MacDonald prožívala ve svém manželství obtížné období, a právě tehdy se pro psychické pohodlí obrátila k jídlu. Díky tomu vážila v 73 letech 90 kilogramů. To nebyla vůbec její ideální váha.

Váha ženě zkomplikovala život

Nadměrná váha ženě ještě více zkomplikovala život. Nejen chůze po schodech, ale i mnoho dalších věcí se pro ní stalo obtížnější než kdy dřív. Bez ohledu na svůj věk se tedy rozhodla, že to musí změnit. Místo toho, aby přijala své selhání a řekla si, že s tím v jejím věku už nemá smysl něco udělat, začala konat. Trénovala tak často, jak jen mohla. Kromě cvičení žena začala pochopitelně věnovat pozornost také tomu, co jedla.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Joan MacDonald (@trainwithjoan)

Do svého jídelníčku začala začleňovat stále více zeleniny. Zeleninové pokrmy kombinovala s bílkovinami. Ze svého jídelníčku postupně vypouštěla veškeré sladkosti a další kalorická jídla. Brzy se dostavil úspěch. Během jednoho roku její váhá klesla na 64 kilogramů a její velikost šatů se změnila z dosavadní velikosti 22 na pouhých 16. To byl obrovský úspěch, ze kterého byla pochopitelně nadšená.

Nový životní styl změnil kvalitu života

Zdravý životní styl s sebou přinesl jen samé klady. Kromě toho, že žena vypadala a cítila se mnohem lépe, se také změnila kvalita jejího života. Za to byla seniorka velmi vděčná. Rodina ji začala skládat komplimenty a brzy se k nim přidali i docela cizí lidé. Kladné ohlasy ženě pochopitelně pomohly zvýšit sebevědomí a její psychika jen vzkvétala.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Joan MacDonald (@trainwithjoan)

Joan dokázala, že život seniorským věkem rozhodně nekončí. Ani po sedmdesátce se život nezastaví a výmluvami nedosáhneme ničeho. Zatímco činy dělají divy. Nyní je Joan se svým životem spokojená. Pravidelným cvičením a pestrým jídelníčkem si zlepšila životní úroveň a užívá si každý další den, který podle ní rozhodně stojí za to.

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články