Manžel se odmítl účastnit porodu a své ženě navrhl, ať si přizve raději kamarádku. Od té doby jejich vztah upadá

Ostatním uživatelům diskuzního fóra se svěřila se svým trápením. Slova jejího manžela o porodu ji velmi zranila a znejistěla.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Porod je označován za zázrak. Kouzelný okamžik, který pro všechny rodiče představuje pravděpodobně ten nejdůležitější moment v jejich životě. S pokrokem moderních a informačních technologií se o porodnictví a mateřství objevují stále nové informace a s nimi také rady. Maminka, která by neměla v domácí knihovně několik takových publikací, je skoro vzácný druh.

Preference rodiček

S plánováním porodu se dostává do popředí několik stěžejních otázek. Kromě vhodného výběru zdravotnického zařízení vyvstává také přítomná sestava na sále. Vedle zdravotnického personálu bývá u rodičky přítomen ještě další člověk s osobnějšími vztahy. Někdo si představuje jako ideální přítomnost své kamarádky, sestry nebo matky. Převládá však někdo jiný.

A to partner ženy. Ať už jde o manžela nebo přítele, rodičky preferují přítomnost otce svého dítěte. Svůj příběh zveřejnila anonymní uživatelka na diskuzním fóru s názvem Reddit. Ostatním uživatelům se svěřila s problémem, který se vyskytl mezi ní a jejím manželem. Sedmadvacetiletá nastávající matka si myslela, že s ní manžel bude během porodu na sále.

Navrhl náhradu

Když se však doma dostali k tomuto tématu, ukázalo se, co si o tom partner myslí. Ten se vyjádřil, že by vyšiloval ze všech stresových situací a nedělal by mu dobře pohled na větší množství krve. Místo toho navrhl, aby si žena přizvala k sobě například svou matku nebo kamarádku. Ta však opáčila: „Jenomže já jsem si to dítě neudělala s žádnou z nich. Udělala jsem si ho s ním.“

Těhotná žena na gauči iZdroj fotografie: Depositphotos

Ve svém příspěvku pokračovala: „Samozřejmě ho nechci nutit. Ale nemůžu na jeho slova přestat myslet. Jsem kvůli nim mnohem nervóznější. Upřímně se cítím zraněná, opuštěná a odmítnutá. Od té doby mezi námi vázne komunikace.“ Mnoho uživatelů ženu v komentářích podpořilo. Jeden muž dodal svou zkušenost, že by si nedokázal představit prošvihnout narození svého dítěte.

Jaký máte na celou situaci názor vy?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články