Adoptovala si toulavého psa. O několik týdnů později bylo celé okolí šokováno tím, co se ženě stalo

Mladá žena se vydala na dovolenou na Filipíny. Tam se setkala se psem, kterému se rozhodla poskytnout nový domov. Bohužel to nedopadlo dle očekávání.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lidé v Norsku nyní prožívají smutek, který by v této vyspělé zemi nikdo nečekal. Vše přitom začalo docela nevinně na dovolené na Filipínách, kde Brigitte Kallestad byla se svými přáteli. Najednou ovšem vběhl do ulic toulavý pes a stejně jako Brigitte, tak i její přátelé neměli to srdce jej tam ponechat.

Jen se o něj chtěli postarat

V momentě, kdy jej potkali, Brigitte věděla, že pejsek bude její nová spřízněná duše a toužila si ho nechat. Odvezli psa společně na bezpečné místo a snažili se mu pomoci, jak se jen dalo. Krmili ho, umyli, dali mu střechu nad hlavou. Jenomže jak už to tak s opuštěnými zvířaty bývá, často jim někdo ublíží a ona jsou poté nedůvěřivá vůči svému okolí. Přesně tak tomu bylo i v tomto případě. A tak došlo k tomu, že Brigitte schytala pár škrábanců a kousnutí.

Nevadilo jí to, počítala s tím. Jakmile se ovšem vrátili všichni do Norska, Brigitte se začalo dělat špatně. Okamžitě šla na pohotovost, jelikož chtěla zjistit příčinu svého stavu, ale lékaři nic nenašli a poslali ji domů. Osm dní poté zemřela. Za posledních 200 let to byla v Norsku první smrt související se vzteklinou.

Pozor si musíte dávat vždy

Tento tragický příběh je upozorněním pro všechny lidi na celém světě, jelikož to, že žijete ve vyspělé zemi, ještě neznamená, že nemůžete umřít na podobnou „vymýcenou“ nemoc. Konkrétně vzteklina je způsobena virem Rabies lyssa, který způsobuje zánět mozku a míchy jak u lidí, tak u savců. Do krevního oběhu se dostává přes zranění od infikovaného zvířete prostřednictvím jeho slin.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Inkubační doba je poté ovlivněna tím, na kterém místě ke kousnutí došlo. Virus totiž cestuje do centrálního nervového systému a je schopen se množit v neuronech. Příznaky můžete vypozorovat sami. Řadí se mezi ně horečka, bolesti hlavy, halucinace, potíže s dýcháním, polykáním a pitím a strach z vody. Nemoc je skoro vždy smrtelná, pokud tedy příznaky zaznamenáte, na nic nečekejte a nenechte se u lékaře odbýt.

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 2069 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
10 rostlin ideálních do rodin s dětmi a domácími mazlíčky. Jsou naprosto bezpečné, pozor na ty jedovaté
Události247.cz
Rodící se vládní koalice chce změnit boj s covid-19. Už jsou jasné první obrysy
JakZdravě.cz
Máte oteklé oči, zažívací potíže, či zapomínáte? Přehlížené signály brzy vyústí v závažné zdravotní komplikace
VědaŽivě.cz
Jupiter zachránil Zemi před pádem obřího vesmírného objektu. Jeho úloha pro lidstvo je nenahraditelná