Na potápějící lodi odstrčil svou manželku a nechal ji zemřít, aby zachránil sám sebe. Tragická událost má nyní nečekanou dohru, objevil se jeho deník

Většina lidí vytváří soudy o druhých příliš rychle a bez znalosti širších okolností. Jedna rodinná tragédie ale ukázala, jak důležité je znát pravdu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dnešní doba většině lidí nedovolí zastavit, aby se mohli nadechnout nebo některé věci zodpovědně promyslet. Ti jsou pak nuceni ke stále většímu schematismu, který se z oblastí, kde tolik nevadí, přesouvá také do oblasti mezilidských vztahů. Zde již dokáže napáchat značné škody. Většina lidí dnes nemá problém druhého odsoudit na základě jedné informace, avšak pravda je poté často překvapí. Stejně je tomu v případě tragického příběhu jedné rodiny.

Rodinný příběh, ze kterého mrazí

Když se mladí manželé vypravovali na vytouženou dovolenou, nic nenasvědčovalo tomu, že skončí obrovskou rodinnou tragédií. Své volno plánovali strávit poklidnou plavbou na zaoceánské lodi. Nikdo nečekal, že plavidlo uprostřed širého moře ztroskotá. Když se loď potápěla, snažili se manželé dostat do jednoho ze spuštěných záchranných člunů. V něm však bylo místo jen pro jednoho z nich, muž proto odstrčil svoji ženu a do člunu skočil sám.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Na záchranném člunu nebylo dost místa pro oba manžele

Když tento příběh vyprávěl učitel na vysoké škole, ptal se žáků, co asi mohla žena na svého muže z potápějící se lodi křičet. Všichni se shodli na tom, že jistě volala nějakou urážku nebo alespoň výtku. Jen jeden student měl jiný názor – hádal, že volala, aby se postaral o jejich dítě. Učitel byl touto odpovědí velmi udiven a ptal se, zda student tento příběh zná. Neznal, ale sám měl podobnou zkušenost, když jeho matka umírala na rakovinu.   

Před vlastním soudem je dobré znát pravdu

Ten jeden student měl pravdu. Žena na potápějící lodi opravdu na svého manžela volala, aby se postaral o jejich malou dcerku. A to muž také udělal. Za několik let po otcově smrti se mladá žena důkladně probírala pozůstalostí a ke svému překvapení našla otcův deník z doby, kdy byla ještě batole. Dočetla se v něm o osudném dni, kdy její matka zemřela, a také o tom, co tomu předcházelo.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Dcera páru se pravdu o tragédii dozvěděla až po otcově smrti

Její rodiče se rozhodli odjet na ozdravný pobyt na moře, protože žena trpěla smrtelnou nemocí. Její stav se zhoršoval, ale manželé tehdy neztráceli naději. Když došlo k nehodě, muž si vybral jedinou možnost, jak zajistit dceři alespoň jednoho rodiče. V deníku se k tomuto rozhodnutí stále vracel a přál si, aby situace dopadla jinak – svoji ženu velmi miloval.

V momentě, kdy učitel dovyprávěl studentům celý příběh, všichni mlčeli. Styděli se za své unáhlené soudy a rychlost, s jakou k nim došli. Uvědomili si totiž, že nic není černobílé a jednotlivé situace je potřeba důkladněji poznat, než je lze zobecnit a „zaškatulkovat“. Stejně tak je potřeba nejprve pochopit motivaci druhých k jejich činům a až poté je soudit. V dnešní době jsou totiž laskavost a vlídnost potřebnější než kdy dřív.

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ocet má na zahradě 3 způsoby uplatnění: Proti plevelu, škůdcům i jako čistič
Události247.cz
Události247.cz
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Superpotravina med: Potravina plná vitamínů pomůže nejen na nachlazení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství