„Nejlepší představení, jaké jsem kdy viděl,“ pronesl nejpřísnější porotce. Ženy svými pohyby dokáží člověka zhypnotizovat

Tato skupina žen utkvěla v paměti porotců talentové soutěže. Podle jednoho z nich je toto to nejlepší taneční číslo, které kdy viděl.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Taneční skupina nesoucí jméno Mayya naprosto uchvátila porotce talentové soutěže America’s Got Talent. Jejich dechberoucí talent všechny uzemnil. Podle některých sledujících jejich vystoupení dokáže doslova hypnotizovat. Podívejte se na video této libanonské skupiny dívek a posuďte sami.

Chtěly ukázat světu, co umí

Mayya je uskupení žen původem z Libanonu, které dal dohromady choreograf Nadim Cherfan. Chtěl poskytnout těmto nadaným ženám „bezpečný a kreativní prostor”, protože Libanon není zrovna nakloněn tanečnicím a ženy zde nemají plnou svobodu. Do Spojených států proto přijely ukázat světu, co ženy z arabského prostředí umí. A šlo jim to skvěle.

Silné a statečné ženy

„Hrdá chůze lvice”, tak by se dal přeložit název jejich uskupení. Slova jedné z členek to dokazují: „Jsme zde na největší scéně na světě a chceme ukázat, že jsme skutečně schopné stát na vlastních nohou jako silné a mocné ženy.“ Připravily si tanec plný okouzlujících vizuálních iluzí. Všechny byly perfektně synchronizované a předváděly mnoho složitých prvků.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vliv jejich kultury je zřejmý

Mnoho lidí bylo nadšeno exotickou atmosférou tance. Ženy svůj původ nezapřely a je vidět, že jsou na svou kulturu skutečně pyšné. Jeden muž z Libanonu zanechal pod videem komentář: „Mám příbuzné a rodinu z Libanonu a musím říct, že toto bylo hvězdné. Mám husí kůži, bylo to jako fata morgána, sen. Arabská kultura je krásná mnoha různými způsoby. Vynikající práce choreografa a všech dam, které dnes večer vystoupily.”

Porotci nešetřili chválou

Nadšení čtveřice porotců bylo jasně viditelné. Simon Cowell dokonce prohlásil, že lepší taneční vystoupení nikdy v životě neviděl. Bylo prý velmi těžké vyjádřit, jak moc silný zážitek jim ženy připravily. Video na YouTube nasbíralo statisíce lajků a lidem z něho opravdu dochází slova. Podívejte se na něho sami a určitě budete stejně překvapení.

Co říkáte na hodnocení porotců?

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům
Události247.cz
Události247.cz
Léto plné nádherných výletů? Vsaďte na nekonečné hory
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I slunečnicová semínka mají co nabídnout: Pomohou na záněty i krevní tlak
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů