Osud si s teletem krutě pohrál. Nejenže jej po narození jeho matka odvrhla, ale také přišlo o obě zadní nohy. Mladého býčka zachránila až Texasanka Kitty Martin.
Příběh mladého býka jménem Hero nezačal vůbec šťastně. Již jako tele jej matka odvrhla, a proto putoval k jinému majiteli, kde však vlivem špatné péče přišel o obě zadní nohy. Před cestou na jatka tele zachránila až Texasanka Kitty Martin, která jej vzala k sobě na farmu, a aby mu skutečně pomohla, rozhodla se pro nečekaný krok – nechala teleti vyrobit speciální protézy. Mladý býk si na ně rychle zvykl a své třetí majitelce dělá každý den jenom radost.
Problematický start do života
Když se před osmi lety narodilo na ranči v Texasu (Spojené státy americké) malé tele jménem Hero, nikdo netušil, jak moc bude jeho životní příběh dramatický. Bezprostředně po porodu jej totiž matka odvrhla, a proto se jeho první majitel rozhodl tele prodat. Za kupce si vybral člověka z Virginia City (Texas, Spojené státy americké), který měl zájem zvíře vychovat i za cenu toho, že bude krmené umělou výživou z lahve.
Ovšem v důsledku buď zanedbání, nebo z neznalosti péče o novorozená telata, Hero u svého druhého majitele neskutečně trpěl. Dokonce byl ustájený venku, kde musel čelit krutým mrazům. Texasanka Kitty Martin vlastní farmu a dozvěděla se o teleti, kterému omrzly zadní nohy v takovém rozsahu, že je bylo nutné amputovat, či zvíře utratit. Kitty neváhala ani vteřinu a rozhodla se nebohé zvíře navštívit.
Když tele spatřila, nemohla uvěřit svým očím. Hero byl vyhublý na kost, špinavý a působil zanedbaně. Jeho zadní nohy se nacházely v příšerném stavu. Žena k nebohému zvířeti okamžitě pocítila soucit a rozhodla se jej odkoupit. Mladého býka nechala prohlédnout a ošetřit veterinářem, který mu obě zadní nohy amputoval. Naštěstí Hero neprodělal žádnou přidruženou infekci či zánět. Aby mu dala naději na šťastný život, rozhodla se zvířeti pořídit protézy.
Za svůj čin si vysloužila obdiv i tvrdou kritiku
Kitty Martin za každou protézu zaplatila v přepočtu přibližně 170 tisíc korun. Nicméně byly velmi podobné těm, které dostávají lidé. Žena se kromě býka Hero starala ještě o kozy (asi 40–50 jedinců), koně (rovněž 40–50 jedinců), krocany, kachny, psi a kočky. Aby mohla více než sto zvířatům poskytnout odpovídající péči, měla zřízený účet, na který jí lidé mohli posílat peněžité dary. Když příběh telete pronikl na veřejnost, stala se hostem v pořadu Dr. Phila.
Ačkoliv díky účasti v oblíbeném pořadu získala mimořádně vysoké příspěvky, stala se také terčem internetové šikany. Útoky, jimž musela Kitty od té doby čelit, ji v roce 2015 dohnaly až k (neúspěšnému) pokusu o sebevraždu. Poté, co se žena zotavila, se rozhodla přestěhovat do státu Virginie (Spojené státy americké), kde vede rovněž farmu, ovšem výrazně menší – chová asi 30 koček, pět psů, čtyři koně a býka Hero.
Za zvířata se však „pere“ i nadále. Založila nadaci Freedom Rides, která zachraňuje napříč celými Spojenými státy zvířata z útulků před utracením (tzv. kill shelters). A také ji přibližně před rokem kontaktovala společnost Disney s nabídkou spolupráce na animovaném filmu, jenž by se měl týkat býka Hero.
Šlo podle vás o pomoc, nebo chtěla žena jen získat pozornost?