Ve 26. týdnu těhotenství upadla do hlubokého kómatu. Zdravotní sestra pro ni udělala neuvěřitelné gesto

Pacientka v nemocnici objevila laskavou duši v podobě milé zdravotní sestry, jež jí slíbila jednu věc. Zdravotní stav ženy se však rapidně zhoršil a vše zůstalo viset na daném slibu.

nemocnice-zena i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zdravotní sestra udělala krásnou věc pro ženu jménem Monique Jonesová, která v šestadvacátém týdnu těhotenství upadla do bezvědomí. Zdravotní stav ženy se začal náhle zhoršovat. Uprostřed noci cítila, že se jí špatně dýchá, také měla horečku. Po určité době upadla do tzv. farmakologického kómatu. Zdravotní sestra Caitlyn se s nastávající matkou spřátelila těsně předtím, než se to vše událo. Zatímco byla Monique v bezvědomí, starala se o její dcerku, která se narodila pomocí císařského řezu.

Farmakologické kóma

Monique Jonesová zažila to, co by si nepřála žádná maminka. Před třicátým týdnem těhotenství zaznamenala, že se její zdravotní stav zhoršil. Začalo to jednou nešťastnou nocí. Ukázalo se, že viníkem byl koronavirus. V noci jsem měla horečku a těžce se mi dýchalo,“ uvedla Monique. Žena byla následně hospitalizována, ale její zdravotní stav se nezlepšil. V jedné chvíli se lékaři rozhodli uvést ji do farmakologického kómatu. „Myslela jsem jen na své dítě. Chtěla jsem, aby přežilo, i když už jsem na to neměla vliv.“

„Na nic jiného jsem tehdy nemyslela,“ řekla Jonesová v rozhovoru. Zdravotní sestra Caitlyn se o ženu v této těžké chvíli starala, povzbuzovala ji a také podporovala. Dokud Monique neupadla do kómatu, slibovala jí sestra, že ji bude každý den navštěvovat, ať se děje, co se děje. Když žena upadla do kómatu, její příbuzní se velmi strachovali o život její a její dcery. Existovala možnost, že už se žena nikdy neprobudí. Zdravotní sestra však byla typ člověka, který věřil, že všechno skončí dobře, a dělala vše pro to, aby se tak stalo.

Starala se o její dceru

Všichni si přáli, aby dítě, které rostlo pod ženiným srdcem, přežilo. Poté bylo rozhodnuto o císařském řezu. A tak se třiadvacátého prosince narodila Zamirah, která vážila necelý kilogram. Po narození dcery se zdravotní stav Jonesové začal zlepšovat. Zatímco bojovala s následky své nemoci, o její dceru se starala zdravotní sestra. „Po celou dobu, co jsem byla v nemocnici a na lůžku, jsem kolem sebe cítila dobrou energii. Cítila jsem, že je se mnou, i když jsem spala. Modlila se za mě,“ řekla Monique.

iZdroj fotografie: Piqsels

Monique a zdravotní sestra Caitlyn zůstaly v kontaktu. Jonesová jí byla neskonale vděčná za vše, co pro ni a její malou dcerku udělala. Podle dosavadních zpráv se obě ženy sblížily natolik, že Monique požádala Caitlyn, aby se stala kmotrou její dcery. O této neobvyklé situaci psala téměř všechna zahraniční média. Všechny dostupné fotografie ukazují dojemné pouto, které mezi nimi vzniklo od událostí z konce loňského roku.

Jak byste se zdravotní sestře odvděčili vy?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Jablka z obchodu nestačí opláchnout čistou vodou. Pro zbavení „atraktivního povlaku“ je potřeba víc
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Chrápání: jaké jsou jeho příčiny a jak se ho zbavit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení