Tchyně se neustále navážela do své snachy kvůli tomu, že má podle ní doma nepořádek. Synova odpověď ji úplně odrovnala

Syn své matce, která neustále kritizovala jeho manželku, důrazně vysvětlil, co je pro něj v životě důležité.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vztahy mezi tchyněmi a snachami bývají v mnoha případech velmi napjaté. Matky totiž chtějí pro své syny to nejlepší, a tak na jejich manželkách neustále hledají nějaké chyby, na něž velmi rády upozorňují. Takové chování své tchyně zažila i paní Marta, která je ale velmi šťastná, že má tak chytrého a hodného muže, který své matce vysvětlil, jak se věci mají. Ráda by tak inspirovala i ostatní pány, aby vždy stáli na straně své manželky.

Tchyně ji neustále kritizovala

Paní Marta U. je šťastně vdaná již osm let. Svého muže velmi miluje, což dokazují i tři děti, které ze své lásky zplodili. Jedinou vadou na jejich krásném vztahu byla její tchyně. Neustále svou snachu kritizovala, a to i za úplné maličkosti. Velmi často narážela na úklid, který by podle ní mohl být rozhodně kvalitněji proveden. To bylo také předmětem telefonátu mezi matkou a synem, který vyústil ve velmi poučný rozhovor.

„Když jsem slyšela, že manželovi zase volá matka, bylo mi jasné, že si na mě bude zase stěžovat,“ píše v dopise zaslaném do redakce DámskéhoDeníku paní Marta. A nespletla se. Její tchyně synovi řekla, že by jeho manželka měla více uklízet, aby se cítil jako doma. On jí na to ovšem řekl svůj názor, čímž ji naprosto odrovnal. Nečekala totiž, že se postaví na manželčinu stranu.

Muž své matce vysvětlil důležitou věc

„Manžel jí řekl, že úklid domu není jen moje starost, ale že se na uklízení a chodu domácnosti podílíme společně,“ popisuje mužova slova čtenářka. Dále matce vysvětlil, že kdysi zajeté tradice, v nichž platilo, že úklid domu je pouze starostí ženy, již dávno neplatí. Aby totiž partneři vedli spokojený život, je třeba se o povinnosti dělit. Důležité totiž je, že jsou šťastní a nepořádek, který způsobí jejich tři děti, není tak hrozný, aby se musel ihned uklízet. Kdyby totiž musela jeho žena uklízet, vařit, vychovávat děti a mnoho dalších povinností, byla by unavená a nešťastná.

„Byla jsem v tu chvíli tak šťastná a jen jsem se utvrdila v tom, že mám úžasného a dokonalého muže,“ svěřuje se paní Marta. Tchyně byla velmi překvapená, nakonec ale uznala, že má její syn pravdu, a snaše se následně omluvila. Čtenářka má štěstí, že její manžel stojí za ní a pomáhá jí. Přesným opakem je manžel paní Lenky, který jí po podrazu její tchyně už nevěří, jak napsala v příběhu, který jsme na DámskémDeníku již zveřejňovali.

Jaký názor máte na jeho vysvětlení?

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články