Zákazník nechal v taxíku tašku. Když řidič zjistil, že se hýbe, uviděl uvnitř pejska s dopisem

Taxikář zažil nezapomenutelnou jízdu. Zákazník odešel z auta údajně vybrat peníze, jenže už se nevrátil. Na zadním sedadle ale nechal podivnou černou tašku.

Vůz taxi i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Taxikáři se denně setkávají s různými lidmi. Ve velmi vytížených časech a velkých městech najezdí za směnu pořádnou spoustu kilometrů. Někteří zákazníci si s nimi povídají, sdělují jim své životní příběhy a starosti, jiní zase naopak zarytě mlčí a chtějí mít cestu co nejrychleji za sebou. Na jednoho svého pasažéra však jihoamerický taxikář nikdy nezapomene. Díky němu získal něco, co by jej ani ve snu nenapadlo.

Neměl na zaplacení, a tak si odskočil vybrat hotovost

Směna taxikáře Dagoberta Rojase Buitraga žijícího v Bogotě v Kolumbii se zdála být jako každá jiná. Toto povolání vykonával již několik let, takže denně přicházel do kontaktu s různými lidmi. Svou práci miloval, protože si rád povídal se zákazníky a dozvídal se mnoho nových informací. Tento den se však později ukázal jako velmi výjimečný a nezapomenutelný.

Když mu do auta nasedl neznámý muž s černou taškou, byl taxikář rád, že si popovídá a vydělá peníze. Spolujezdec na zadním sedadle však moc nemluvil, jen jej požádal, aby ho zavezl k nedalekému nákupnímu centru, což zmiňuje také web TheDodo. Dagoberto tak tedy učinil. Když však dojeli na místo, zákazník taxikáři řekl, že nemá na zaplacení. Navrhl řešení, že si skočí vybrat do blízkého bankomatu a za jízdu mu danou částku zaplatí. Řidič tedy souhlasil a na muže se rozhodl počkat.

Na sedadle nechal tašku, která skrývala překvapení

Po několik minutách si všiml, že tajemný pán nechal na zadním sedadle svou černou tašku. Ta se z ničeho nic začala hýbat. Dagoberto tedy sebral odvahu a nakouknul dovnitř. Tam se na něj dívaly dvě vystrašené tmavé oči. V zavazadle byl totiž malý pejsek, který měl vedle sebe přiložený dopis. V něm byl napsán vzkaz plný různých pokynů, jak se zvířetem nakládat. Kdy rád chodí na procházky, co nejraději jí a jak jej nejlépe umývat a česat.

Když se ani po hodině zákazník s penězi nevrátil, taxikáři došlo, že svého psa z neznámého důvodu opustil. Po zbytek směny si tedy Dagoberto nechal pejska u sebe a po několika hodinách si jej vzal k sobě domů. Žádného mazlíčka neměl, a tak se rozhodl opuštěné zvíře adoptovat. Nemohl ho přece někde jen tak nechat, na to neměl srdce. Dal mu jméno Toby Taxista a po čase se z nich stala nerozlučná dvojka. Pejsek na svého pána každý den čeká, až přijde z práce domů, aby jej mohl náležitě přivítat.

Na kanále YouTube bylo zveřejněno dojemné video této dvojice, která dokazuje, že láska mezi člověkem a psem je opravdová a nesmírně velká. Toby měl velké štěstí, že jej jeho minulý majitel nechal právě v Dagobertově autě. Mohl totiž dopadnout špatně, někde sám a opuštěný, stejně jako toulavý pes, který vypadal jako kamenná socha a o jehož příběhu jsme vás na Dámském Deníku již informovali.

Jak byste se zachovali v taxikářově situaci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články