Kočka s nejsmutnějším výrazem vůbec dostala naději na lepší život. Roky se toulala ulicí a bála se i lidí, kteří jí chtěli zachránit

Kočka se roky osaměle toulala po ulicích velkého města. Naštěstí ji lidé se srdcem na správném místě zachránili. Bleskově jí zajistili péči a novou milující rodinu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Přes veškerou snahu na světě žijí tisíce zvířat bez domova. Tráví dny potulováním se po ulicích velkých i menších měst. Některá z nich se dostanou do útulků, jiná venku přežívají dlouhé měsíce a roky. Kočka Padou žila v ulicích kanadského Montrealu a přežila tam mnoho krutých zim. Před tou letošní ji zachránila dvojice dobrosrdečných lidí. Stačila trpělivost a laskavost, kterou zvířeti dříve nikdo neprojevil.

Zoufalý kočičí bezdomovec

Kočky Padou si poprvé všimla mladá žena jménem Aya. Pohled na zuboženého tvora skrčeného vedle popelnic ji málem rozplakal. Mnoho lidí zvíře už dříve vidělo potulovat se v sousedství, ale nikdo se mu neodvážil pomoci. Aya se to rozhodla změnit. Ubohá kočka se však bála lidí a nechtěla ji k sobě vůbec pustit. Vrčela a zběsile se utíkala schovat, kdykoliv se k ní Aya přiblížila na méně než metr. Žena věděla, že to bude chtít trpělivost, proto se k Padou vrátila další den.

Nakonec navázaly přátelství

Nakonec nestačily dny, aby Aya získala důvěru pouličního zvířete. Byly to týdny, kdy se žena postupně k Padou přibližovala. Nejprve ji lákala na kapsičky a granule, později se kočka nechala i pohladit. Aya věděla, že se blíží zima a kočku musí do té doby z ulice dostat. Zavolala na pomoc svého kamaráda Dana a společně vyhublé zvíře zachránili z ulice. Stačil zběžný pohled a bylo jasné, že jejich první cesta s Padou povede k veterináři.

Kočku trápily zdravotní problémy

Veterinář měl se zvířaty z ulice bohaté zkušenosti, a proto kočku ihned detailně vyšetřil. Padou měla srst plnou blech, červů a parazitů, jež nasbírala za léta pouličního života. Trápily ji vážné problémy s dýcháním a obě uši měla zdeformované množstvím pouličních rvaček. Byl jí také zjištěn pozitivní test na FIV, což je nemoc podobná lidskému AIDS. Padou dostala na dva týdny silná antibiotika a byla převezena do místního útulku.

Pro zvíře to byl zázrak

Zaměstnanci útulku tvrdí, že Padou je klidná a pohodová kočka, která se uzdravuje a znovu hledá důvěru k lidem. Skutečně se velmi rychle přizpůsobila vnitřnímu životu. Často chodila ke své pěstounce Morgane domů. Užívala si pamlsky, pozornost i mazlení, jež se jí léta nedostávaly a ona tím strádala. Od své pěstounky se nehnula ani na krok, všude za ní chodila a usínala na jejím stole, zatímco Morgane pracovala na počítači.

Konečně nalezla adoptivní rodinu

Morgane a její manžel neodolali a Padou si brzy vzali k nim domů na trvalo. Kočka nemohla být šťastnější. Celé dny běhá po bytě, s nadšením objevuje nová zákoutí a hraje si s novými majiteli. Z ostatních lidí i koček má stále trochu strach a respekt, ale vše se rychle zlepšuje.

Jakmile jí někdo projeví lásku, změní se v plyšového medvídka a všechna nedůvěra z ní opadne. Padou konečně našla svou vytouženou rodinu a už jim navždy chce být nablízku. V domě například nesmí být nikdy zavřené žádné dveře. Kočka měla jednoduše velké štěstí na milující lidi, které potkala.

Jaký máte pohled na adopci zvířat z útulku?

Zdroj: TheMirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti