Desetiletí hrdinové dokázali zachránit svého tátu, když byl jen malý kousek od smrti. Všichni jim teď vzdávají hold

Dva 10letí chlapci si společně s kamarádem a svým otcem hráli v rodinném bazénu. Smích ale ustal ve chvíli, kdy se otec potopil pod vodu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když muž jménem Brad Hassig během poklidného odpoledne dováděl se svými 10letými syny a kamarádem ze školy v bazénu na jejich zahradě, vše se zdálo být bez jakéhokoliv problému. Po nějaké chvíli se ale otec potopil pod hladinu a nějakou dobu bylo naprosté ticho. Jakmile se to hochům zdálo být příliš dlouho, ponořili se za ním a šokovaně jej spatřili ležet na dně bazénu.

Všechno se zdálo být v pořádku

Po škole vyrazili bratři Bridon a Christian s jejich společným kamarádem Samem k nim domů, aby se v parném letním dni trochu osvěžili a užili si předprázdninové pohody. K jejich plánu zamířit do velkého bazénu se s radostí přidal i otec chlapců, Brad. Jeho velkým koníčkem bylo totiž potápění. To ale ještě nikdo z nich netušil, co za katastrofu je za nedlouho bude čekat.

Životu nebezpečná relaxace

„Rád dělám taková dechová cvičení. Je to neuvěřitelně klidné a relaxační. Miluji být pod vodou. Je to zkrátka něco, co dělám pokaždé, jakmile k tomu mám příležitost. Když jsem potopený pod hladinou, říkám modlitbu Páně. Je to takový druh meditace… ale ten den, kdy se stal ten incident… Nevzpomínám si, že bych ji dokončil,” řekl Brad. Poté prozradil další věc, kterou si pamatuje, údajně se cítil neuvěřitelně uvolněně a lehce.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Najednou byl všude klid

Tři 10letí chlapci věděli, že otcovo potápění není nic neobvyklého, takže dlouhou dobu neměli podezření, že by něco mohlo být špatně. „Obvykle je pod vodou v tureckém sedu jako při opravdové meditaci,” vypověděl Christian. „Ale tentokrát tomu tak nebylo. Otec se třásl, pak se převrátil na bok. Vzhledem k tomu, že jsem měl nasazené brýle a ponořil jsem se, viděl jsem, jak se jeho tvář mění na velmi světle modrou,” dodal.

Kvapná reakce všech chlapců

Christian se okamžitě vynořil z vody a vyděšeně si vydobyl pozornost obou chlapců: „Řekl jsem Bridonovi, že táta není v pořádku.” Ten na nic nečekal a potopil se rychle na dno za otcem. „Já a Sam jsme se ponořili do vody, já tátu chytil za jedno rameno a on za druhé. Dokázali jsme jej dotáhnout jen na schody bazénu,” řekl Bridon. Otec však nereagoval, a tak se chlapci vrhli do akce.

Úspěšná záchrana

Zatímco Christian rychle běžel pro pomoc, Bridon začal s oživováním otce. „Nejprve jsem provedl resuscitaci, pak jsem mu začal dávat dýchání z úst do úst. On najednou začal zvracet pěnu, slanou vodu a krev,” řekl otřesený Bridon. „Bylo to, jako bych právě dostal ránu do boku. Když jsem trochu přišel k sobě, kašlal jsem krev a vodu. Snažil jsem se dýchat a všude pobíhali lidé. Můj malý syn křičel: ‚Tati, tati, vzbuď se!‘“ vzpomínal Brad.

Dojatý otec překypuje hrdostí

Sanitkou byl pak Brad převezen na pohotovost, kde jej přijali na jednotku intenzivní péče. Nechali si otce přes noc v nemocnici a po 24 hodinách byl propuštěn. „Zmocňují se vás emoce, když vám vaši chlapci zachránili život,“ řekl Brad. „Neměli výcvik na to, co dělali. Jednali tak rychle a věděli, že musí někoho přivést, aby zavolal sanitku, zatímco ten druhý vás resuscituje. Byla to věc Boží. Dlužím těm chlapcům život,” dojímá se otec.

Co říkáte na výkon chlapců?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
7 psích plemen, která si skvěle rozumí s kočkami. Jsou trpělivá a nevykazují žádné známky agrese
Události247.cz
Události247.cz
Růst důchodů nekončí: Během následujících měsíců se zvednou hned několikrát. Češi ale vyšší penzi nechtějí hned z několika jasných důvodů
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Fyzioterapeut doporučil 5 cviků, které odbourají bolest zad v bederní oblasti. Navíc posílí okolní svaly, takže fungují i jako prevence
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Miliony mrtvých hladem. V 6. století nad severní polokoulí rok a půl téměř nesvítilo slunce