Na hlavě svého 2letého syna objevila několik zranění. Když zkontrolovala postel, padla do kolen

Nepříjemný zážitek si britská rodina odvezla z resortu v přímořském letovisku. Pod prostěradlem v synově postýlce našli parazity, na jejichž kousnutí lékárnám dochází krém.

pokoj v hotelu i Zdroj fotografie: Palickap/Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0
                   

Pohodová rodinná dovolená se někdy může zvrtnout ve velmi nepříjemný zážitek. Přesvědčili se o tom i manželé Laura a Adam Perona-Wrightovi, kteří si s malým synem chtěli užít několik dní volna kolem Halloweenu na jižním pobřeží Bristolského zálivu v letovisku Minehead v anglickém hrabství Somerset. Jenže dovolená neprobíhala podle plánu. Pobyt ve čtyřhvězdičkovém resortu u pláže rodinu vyděsil a znechutil hned ve svém úvodu.

Pod prostěradlem našla štěnice

Už druhý den po příjezdu do přímořského letoviska si Laura všimla na těle dvouletého syna Vinnieho malých kousanců. Drobné ranky měl za ušima a na zádech. Rodiče tomu nevěnovali zvláštní pozornost, protože se domnívali, že je mají na svědomí všudypřítomné malé mušky, které otravují život návštěvníků rekreačního regionu. Jenže se mýlili. Následující den se totiž situace drasticky zhoršila.

Kousance, a navíc i škrábance měl totiž chlapec téměř všude. Pokrývaly celou plochu jeho těla, kterou neměl přes noc schovanou v pyžamu. Vyděšené matce bylo jasné, že taková poranění mušky dítěti nezpůsobily, a začala společně s manželem hledat zdroj v hotelovém pokoji. Když se podívala pod prostěradlo na posteli, v níž malý chlapec spal, zažila šok. Vyjma toho, že na první pohled bylo zřejmé, že na úklid si resort nijak zvlášť nepotrpí, tam uviděla také štěnice.

Chlapec měl kousance po celém těle

Manželé nehodlali v pokoji strávit už ani minutu. Nahlásili to na recepci a doufali, že se něco začne dít. Po prohlídce jejich pokoje však personál tvrdil, že tam žádný hmyz nenašel. „Vinnie měl ty kousance na hlavě, krku, pažích, tříslech, pod koleny i na zádech. Škrábal se všude, bolelo ho to a byl velmi rozrušený,“ cituje chlapcovu matku britský deník Mirror s tím, že ji reakce hotelu neuspokojila a s manželem pokoj znovu důkladně zkontrolovali.

Netrvalo dlouho a manželé našli to, co personál hotelu přehlédl. „Pod prostěradlem v posteli, kde syn spal, jsem našla živou štěnici během 20 sekund. A pak další a další… Byly doslova všude,“ uvedla Laura. Všimla si také, že chránič matrace v synově postýlce byl vyměněný. „Zdá se, že o problému věděli, a mysleli si, že nový chránič matrace ho skryje. Chápu, že se to může stát. Jen mě rozzuřila nedostatečná reakce a nerozumný přístup hotelu,“ dodala matka.

Ohnisek výskytu štěnic razantně přibývá

V resortu jde už o několikátý případ. Hotel zkažený pobyt rodině nijak nekompenzoval, na rozdíl od aerolinek, o kterých psal DámskýDeník, jež znepříjemnily dovolenou jinému páru. Laura s manželem případ nahlásili hygieně. Ohnisek výskytu štěnic ve Velké Británii razantně přibývá a lékárnám dochází hydrokortizonový krém, který mírní svědění a záněty. Molekulární biolog David Cain řekl deníku DailyMail, že za posledních 20 let došlo k exponenciálnímu nárůstu případů výskytu štěnic a že se nyní vymkly kontrole.

Co říkáte na zážitek, který měla rodina v hotelu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články