Máma žádala doktory, aby jejímu 3letému synovi amputovali prsty na nohou. Prý to má být pro jeho dobro

Kvůli větší šanci na uzdravení prosila žena lékaře, aby jejímu malému synkovi uřezali prsty na nohou.

nemocná holčička i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Každá žena snažící se o miminko čeká na den, kdy se jí na těhotenském testu objeví dvě čárky. V tu chvíli se dostaví neskutečná radost, ale také obrovský strach z toho, že by se mohlo během požehnaného stavu či porodu něco pokazit. Bohužel se tak v mnoha případech stává. Buď žena o dítě přijde, nebo se narodí s nějakým postižením. V takovém případě často rodiče čeká velmi těžké rozhodování.

Lékaři chlapci diagnostikovali velmi vzácné onemocnění

Těhotenství mladé nastávající maminky probíhalo bez jakýchkoli komplikací. Velmi se s manželem na miminko těšili, a tak nakupovali výbavičku a s napětím očekávali den porodu. Ten ale přišel nečekaně o devět týdnů dříve, jelikož ženě při zakašlání praskla voda. Na svět tedy přišel malý chlapec, který i přes předčasné narození vážil okolo 2,5 kg. Když jej rodiče i lékaři spatřili, zůstali jako opaření. Dítě totiž mělo nateklé, zfialovělé a obrovské dolní končetiny.

Během prvního měsíce života musel novorozenec podstoupit mnoho testů, které až po delším zkoumání odhalily, že chlapec trpí mutací PIK3CA. Tuto anomálii popisuje web Mirror jako velmi vzácné onemocnění způsobené malformací krevních a lymfatických cév na spodní polovině těla. Chlapečkovy nožičky tedy byly naplněny tekutinou, jeho cévy byly deformovány a lékaři zjistili, že má na každé noze pouze dva funkční prstíky.

Matka prosila lékaře, aby synovi uřezali prsty

Když lékaři rodičům oznámili, že nemají moc možností a jejich syn nikdy nebude chodit bez opory, prosila je matka, aby mu uřezali prsty na nohou, což by mu mohlo zajistit lepší stabilitu. A tak chlapeček podstoupil náročnou operaci, po níž se při zotavování sám postavil na nohy a snažil se ujít několik kroků bez pomoci, což se mu nakonec podařilo. Dokázal, jak velký je bojovník. Dokonce začal chodit i do dětské skupiny, kde se skvěle začlenil. Ještě před operací natočila jeho maminka video, které bylo později zveřejněno na YouTube.

Přestože chlapec používá speciálně vyrobené boty přizpůsobené k chůzi, každý den u něj rodiče zaznamenávají pokroky. Měl sice velmi těžký start do života a již navždy bude určitým způsobem jiný, to jej ovšem nezastavilo, ba naopak. Dokázal, že je důležité bojovat a jít si za svým cílem a že láska a péče dokáží nemožné. Toto tvrzení potvrzuje také příběh malého chlapečka, kterému dávali lékaři malé procento šance na přežití, o čemž jsme se na DámskémDeníku již zmiňovali.

Co říkáte na tohoto malého bojovníka?

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články