Svět bude zase o něco chudší a méně zábavné místo. Navždy odešel slavný vynalézavý a nepředvídatelný kouzelník

Impozantní showman, který bavil miliony lidí, odešel z tohoto světa. Zemřel v poměrně mladém věku na srdeční zástavu v důsledku vleklé nemoci.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

The Great Jonathan (Úžasný Jonatán) nebo také Freddie Kruger Comedy. Tak se přezdívalo jednomu z nejvýraznějších mužů světové magické a komediální scény. Na pódiu neváhal zajít až na hranici snesitelnosti a možná i pár kroků za ni, když předstíral, jak si cucá vlastní oční bulvu visící mu z důlku, řeže si zápěstí nebo si napichuje vlastní jazyk. Nyní ale dokouzlil. K velkému smutku svých fanoušků i blízkých koncem února zemřel na zástavu srdce.

Zemřel v magický den

Úžasný Johnathan, vlastním jménem John Edward Szeles, se dlouhou dobu potýkal s onemocněním srdce, které se mu po patnácti letech od diagnózy stalo osudným. Podle lékařů měl ale přežít pouhý rok. Jeho smrt potvrdila manželka a kolegyně Anastasia Synn. „Poslední věc, kterou jsem mu řekla, bylo: Miluji tě, zlato. Až se vzbudíš, budu tady u tebe,“ komentovala jeho smrt zdrcená manželka. Její manžel kouzelník zemřel v magický den 22. 2. 2022 v půl dvanácté v noci.

iZdroj fotografie: Depositphotos
The Great Jonathan, Gary Oldman, Criss Angel, Tony Orlando, Lance Burton, Randy Couture a Flavor Flav na chodníku slávy v Hollywoodu

Mám zlomené srdce. Byl to jeden z nejzábavnějších lidí, které jsem kdy potkala. Moc jsem ho milovala a nikdy na tohoto úžasného, laskavého, vtipného a skvělého člověka nezapomenu,“ dodala.

Přežil o čtrnáct let déle

The Great Jonathan (Úžasný Jonatán) začal svou kariéru jako pouliční umělec v San Franciscu během 70. let minulého století. V roce 1983 se objevil poprvé v televizní show a dalších osm let nato měl vlastní televizní varieté. Jeho kariéra se rozjela raketovým tempem po celém světě.

Kromě účinkování v nejrůznějších televizních show v USA i Austrálii se objevil v jednom celovečerním filmu, a dokonce se dal i do psaní knih. Byl autorem praktické knihy s názvem Every Trick in the Book, což byla kompilace vtipů i klasických kouzelnických triků. Pracoval i na memoárech, v jejichž dokončení mu zabránil zhoršující se zdravotní stav.

V roce 2007 mu byla diagnostikována závažná srdeční choroba, kterou média rozklíčovala jako kardiomyopatii. Prognóza lékařů nebyla dobrá. V den diagnózy mu dávali pouhý rok života. S tím se ale kouzelník odmítal smířit a začal užívat léky na hubnutí a ředění krve, po nichž se mu údajně dařilo lépe a zemřel až za dalších patnáct let.

Jaké kouzelnické triky máte nejraději?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ta díra tam není jen tak. Hospodyňky, které chtějí být v kuchyni efektivní, ocení hned 2 využití
Události247.cz
Události247.cz
Ve městech se začínají objevovat skupiny lidí, které mohou být pro bezpečí Čechů kritické
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Rajčata působí na plíce zdravých i nemocných. Skoro nikdo si neuvědomuje, jaké bohatství se v nich ukrývá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kruhy v obilí –⁠ jaká je jejich historie a co za nimi doopravdy stojí. Existují svědci, kteří z místa viděli odlétat podivný objekt