Svět truchlí, oscarový herec a oblíbený milionář zemřel ve věku 91 let

Hvězda filmu Za zvuků hudby, která se proslavila postavou kapitána von Trappa nedávno ve věku 91 let zemřela. Jedná se o legendárního Christophera Plummera.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Christopher Plummer, jehož jednou z nejslavnějších rolí se stala postava kapitána von Trappa ve filmu Za zvuků hudby, zemřel dne 5. února 2021 ve věku 91 let a ve věku 82 let se stal nejstarším hercem, který získal cenu Oscara za ztvárnění ve filmu. Plummer zemřel ve svém domě v Connecticutu, uvedl Lou Pitt, hercův dlouholetý manažer.

Ve filmech působil více než půl století

Během své kariéry, která trvala od roku 1951, kdy se objevil v seriálu Hallmark Hall of Fame, až do roku 2019, kdy se objevil hned ve třech filmech, a to Cliffs of Freedom, Na nože a Nejvyšší pocta. Zahrál si přitom v řadě filmů různých žánrů od filmu Muži, kteří nenávidí ženy až po animovaný příběh Vzhůru do oblak. Nejslavnější a nejznámější rolí je ovšem stále postava kapitána von Trappa z filmu Za zvuků hudby z roku 1965, kde hrál po boku Julie Andrewsové.

iZdroj fotografie: PxHere.com
Oscarový herec je po smrti

Na sklonku svého života se opět ukázal ve velkém světle a v roce 2012 získal za vedlejší roli v komedii Začátek cenu Oscar (Academy Awards), Golden Globes, BAFTA (Britská filmová akademie) a Los Angeles Film Critis Association. Za jedinou roli tedy získal hned čtyři ocenění a mezi nimi také prestižní cenu Oscar, kterou získal až ve svých 84 letech, což se nikomu jinému z jeho kolegů zatím nepodařilo.

Jak se dostal k filmu?

Christopher Plummer měl již od útlého mládí vřelý vztah k hudbě a původně se chtěl stát hudebníkem. Během studia na střední škole ovšem zjistil, že ho mnohem víc baví divadlo, a proto se ve svých 23 letech stal členem Kanadského divadla v Ottavě. Později se dostal z prken, která znamenají svět, také před filmové kamery.

Ve filmech přitom hrál hlavně šlechtice, důstojníky a další historické postavy. I z tohoto důvodu se hodně proslavil v britské inscenaci Shakespearova Hamleta. Mezi další filmy, které se pro jeho kariéru staly velmi důležité, patří také Insider: Muž, který viděl příliš mnoho od Michaela Manna nebo Čistá duše od Rona Howarda.

iZdroj fotografie: PxHere.com
Smrt zasáhla nejenom kolegy

Třetí manželka s ním byla až do konce

Christopher Plummer prošel během svého života celkem třemi manželstvími, ze kterých vzešlo jedno dítě. S první manželkou Tammy Grimes (ženatý 1956-1960) má dceru Amandu Plummer. Jeho další ženou byla Patricia Lewis (1962-1967).

iZdroj fotografie: Depositphotos
Christopher Plummer prošel během svého života celkem třemi manželstvími

Lásku nakonec našel až v roce 1970, kdy si vzal svou třetí a poslední manželku, Elaine Taylor, která s ním byla až do konce jeho života.

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články