Přesunula svatbu do pečovatelského domu, aby se zúčastnila i 89letá maminka. Covidová opatření přechytračili

Když měla žena říct své ano snoubenci, bylo jasné, že chce mít u obřadu také svoji milovanou maminku. Kvůli pandemii se proto rozhodla pro neobvyklé řešení.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Plánovali svatbu na podzim roku 2020. Měla být původně hodně velká, avšak omezení kvůli pandemii plány zkřížila. Zatímco někteří lidé svatbu kvůli omezení odložili, jiní udělali jen skromné obřady a malé oslavy. Robyn bylo v době svatby již přes padesát a svůj den nechtěla odkládat na pozdější dobu. Její mamince je 89 let a už 13 let žije v domě s pečovatelskou službou. Bylo jasné, že stará žena nebude moci kvůli pandemii opustit pečovatelský dům.

Chtěla se vdát

Robyn věděla, že bude mít jen malý obřad. Chtěla však, aby se svatby mohla zúčastnit i její maminka. Musela tedy vymyslet alternativu. Žena kontaktovala personál pečovatelského domu a zeptala se, zda by svoji svatbu nemohla uspořádat na dvoře pečovatelského domu. Maminka vše pozorovala za oknem. Dne 20. října si tedy manželé řekli své ano a stará maminka mohla být u toho, i když jen za oknem. Obřad se konal venku na trávníku. Na tento den pravděpodobně nezapomene nikdo ze zúčastněných. Novomanželé, zaměstnanci ani obyvatelé domova.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Robyn Roberts-Williams

Svatba byla opravdu dojemná. Nevěsta měla vlasy stažené do drdolu a nechyběl jí ani závoj. Na sebe si oblékla bílé dlouhé šaty s krátkými rukávy. Její manžel měl na sobě světle hnědý oblek a ladící kravatu. Nevěstu zdobila ještě nádherná svatební květina, které dominovaly červené květy. I stará maminka se oblékla do slavnostního oděvu a ruku jí zdobila drobná květina. Na krku měla perly a v jejích očích se dalo vyčíst nejen štěstí, ale také dojetí.

Svatba byla netradiční

Ačkoli Robyn původně plánovala velkou svatbu na úplně jiném místě, nakonec si svůj velký den opravdu užila. Stejně jako všichni přítomní. Se svojí maminkou se sice nemohla obejmout, ale přes okno spolu mohly komunikovat. Robyn přiznala, že je opravdu moc šťastná, že nakonec svůj velký den mohla prožít právě takto. A nejšťastnější byla právě proto, že to velké štěstí mohla prožívat právě se svojí maminkou. To pro ni bylo opravdu nejdůležitější. Na ničem jiném nezáleželo.

Manžel pochopitelně přání své ženy podporoval. Chápal, jak je pro ni důležité, aby mohla být její stará maminka u toho, až si budou přísahat věrnost. Nakonec pro něj bylo nejpodstatnější, aby byla jeho žena šťastná a užila si svůj den. Uspořádat svatbu v domově pro seniory není tradiční, ale možná to inspiruje i další páry, pro něž je v takový významný den nejdůležitější, aby s nimi byli jejich nejbližší. A pokud nemohou oni dorazit za nimi, je jediné možné řešení.

Co říkáte na řešení Robyn?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Mašínová

Mou velkou zálibou jsou životní příběhy. S více než 8 lety zkušeností, sdílím s čtenáři nejen fakta, ale i svůj jedinečný pohled. Mé články jsou směsicí emocí, která nikoho nechává chladným. Vstupte do mého světa a připravte se na nezapomenutelnou jízdu skrze slova a příběhy.

Zobrazit další články