Skupina studentů spojila síly, aby pomohla topícímu se pejskovi v řece: Záběry získaly už přes 3 miliony zhlédnutí

Když mladíci uviděli muže, který má vodítko spuštěné do řeky, žertovali, že snad venčí kachnu. Jenže pak uviděli psa a pustili se do záchranné akce.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Oblast kolem kanálu Ancoats v rušném britském městě Manchester je pro místní obyvatele oázou klidu a pohody. Chodí na nábřeží na procházky, na rande i venčit domácí mazlíčky. Pro Batu Akyola ale už navždycky zůstane nebezpečným místem, kterému se obloukem vyhne, protože tam málem přišel o život jeho chlupatý kamarád Sumak. Nebýt pohotového zásahu odvážných studentů, pes by se pravděpodobně utopil.

Pes bojoval o život v bahnité řece

Přestože měl muž svého psa na vodítku, nějak se zvířeti podařilo spadnout do bahnité vody v řece. Kamenné stěny koryta jsou ale velmi příkré. Vyděšený chlupáč neměl šanci se sám vyškrábat ven. Jeho majitel ho pevně držel na vodítku nad hladinou a snažil se ho vytáhnout. Hrozilo, že se zvíře z obojku vysmekne. Když zoufalého majitele, který se marně snažil psa vytáhnout, uviděli studenti, neváhali ani vteřinu.

Video, které zachycuje záchrannou misi, se stalo hitem internetu. Zhlédlo ho více než 2,6 milionu lidí. Dvacetiletí zachránci Jack Spencer Furmston a Ben Camphor se právě vraceli domů z místní kavárny. Uviděli jsme muže s vodítkem, které bylo v řece, říkali jsme si, že snad musí venčit kachnu,“ cituje Camphora server USAToday. Ukázalo se ale, že v kanále bojuje o život pes. Vyděšenému muži studenti hned přispěchali na pomoc.

Po hlavě ho spustili do kanálu

Oslovili další kolemjdoucí, aby je při záchranné akci podpořili. „Všichni panikařili. Nemohl jsem toho psa nechat na dně a nepomoci mu, tak jsem si odložil svetr a vyrazil do akce,“ řekl Camphor britskému deníku DailyMail. Skupinka zachránců držela studenta za nohy a po hlavě ho spustila dolů. Pomalu se sunul po stěně kanálu k vyděšenému psovi, který se plácal ve vodě. Majitel Sumaka pevně držel na vodítku, aby ho proud neodnesl.

Attempting To Save Dog From Canal

These people were determined to save the dog 🤯

Zveřejnil(a) JOE.co.uk dne Pondělí 20. listopadu 2023

Mladík se natahoval po psovi, až se mu ho napodruhé podařilo zachytit. Nakonec ho vytáhl na břeh. „Sám jsem majitelem psa, takže nebyla šance, že bych ho tam nechal. Ale napoprvé jsem ho nedokázal chytit,“ poznamenal Camphor. Chlupáčovi se naštěstí nic nestalo. Jakmile se ocitl na pevné zemi, začal radostně pobíhat kolem. „Vrtěl ocasem a skákal nahoru a dolů, byl tak nadšený,“ dojatě dodal odvážný student.

Co říkáte na záchrannou akci odvážných studentů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články