Policista zastavil řidičku kvůli závadě na vozidle. Očekávala tučnou pokutu, ale strážník udělal něco neobvyklého. Něco takového žena nikdy nezažila.
Policisté představují autoritu, které se většina lidí obává. Přestože jste si jistí, že jste neprovedli nic špatného, dodržovali doporučenou rychlost i upozornění dopravních značek, jakmile vás zastaví policista, sevře se vám žaludek i krk. Paní Nikola Š. z Trutnova zažila podobný stav, když ji strážník pokynul, aby zastavila. Jenže tentokrát nemusela mít strach. Žena byla v šoku.
Policista pokynul ženě, aby zastavila vůz
Paní Nikola byla natolik v šoku, že se o svůj příběh musela podělit se světem, proto se rozhodla informovat naši redakci Dámského Deníku. Když byla na cestě z práce domů, zastavil ji policejní strážník. Mohlo se jednat o běžnou kontrolu, ale paní Nikola dostala strach. Co když nedodržela rychlost nebo přejela dopravní značku STOP? Najednou si nebyla jistá, zdali nic neporušila.
Policista přistoupil k okénku a vyzval ji, aby otevřela kapotu. Něco takového nečekala. Strážník jí však s ochotou vysvětlil, k čemu se chystá. Ženě nesvítila brzdová světla u auta a on se rozhodl jí je opravit. Byla zmatená, není to tak dávno, co byla se svým vozem u automechanika.
Policista byl pohotový, okamžitě si všiml, že je něco špatně a rozhodl se pomoct. Po pár minutách bylo vše v pořádku a paní Nikola mohla spokojeně odjet. Celou cestu myslela na policistu, který se zachoval jako muž na svém místě. Neměl potřebu ženu zbytečně trápit formalitami a pokutami, místo toho jí raději pomohl, aby mohla jezdit bezpečně. „Mohl mi dát pokutu hned na místě, ale místo toho se zachoval jako hrdina. Ostatní by měli následovat jeho příkladu,“ uvedla.
S rozbitými brzdovými světly nevyjíždějte
Spousta řidičů často považuje rozbitá brzdová světla za poruchu, která není důležitá a neovlivňuje jejich jízdu a bezpečnost, ale je tomu přesně naopak. Riskujete nejen pokutu, ale také ohrožujete ostatní účastníky silničního provozu. Jedná se o nevyhovující technický stav vozidla. Takových přestupků řeší policisté tisíce za pouhý jeden rok, jak uvedl web Deník.
Mezi nejčastější závady patří prasklinka na předním skle, špatné těsnění u výfuku, únik kapalin, například oleje, sjeté pneumatiky a také již zmíněné nedostatečně fungující osvětlení vozidla. Řidič by s takovým autem neměl vyjíždět na pozemní komunikaci. Stejně tak si dejte pozor na to, co vozíte v kufru auta. Pokud jej přetížíte nadměrným nákladem, může vám policie při silniční kontrole udělit tučnou pokutu, jak jsme vás informovali na Dámském Deníku.