Zubožený pes byl tak vychrtlý, že se ani nemohl postavit na nohy. Záchranáři mu dávali jen pár hodin, on jim ale ukázal, jak moc touží žít

Veterináři nedávali vyhladovělému a nemocnému zvířeti příliš šancí na život. Záchranářka u něho strávila několik bezesných nocí, ale zpočátku štěně jen více hublo.

štěně i Zdroj fotografie: iStock
                   

S malým Herkulem se život ani trochu nemazlil. Žil na ulici, byl kost a kůže a namísto srsti jeho tělo pokrýval svrab. Když zubožené štěně záchranáři objevili v argentinském Buenos Aires, hrnuly se jim slzy do očí. Štěně se nacházelo v tak děsivém stavu, že nemohlo ani stát, pouze polehávalo. V onu chvíli mu zbývaly už jen hodiny života. Kdyby mu lidé z útulku nepomohli, zřejmě by zemřelo.

Po několika týdnech se poprvé postavil

Bezmocný pes se na nic nezmohl, jen ležel a z očí se mu vytrácel život. Záchranáři jej okamžitě naložili do auta a odvezli k veterináři. Štěně se však nacházelo v tak žalostném stavu, že nebylo jasné, zda přežije následující hodiny. Pokud ano, bude potřebovat intenzivní 24hodinovou péči. „Během prvních dní zhubl dvě kila. Párkrát jsem si říkala, že to nezvládne,“ popisuje Pia z útulku pro opuštěná zvířata.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Hercules (@herculesysubanda)

Jenže psík se nevzdal a ze všech sil se snažil přežít. „Pojmenovala jsem jej Herkules, protože stejně jako řecký hrdina bojoval a nevzdal se,“ vysvětlila Pia, která si zubožené zvíře vzala domů. První dny byly hodně těžké. Herkules jen ležel, neměl žádné svaly a sílu se zvednout. Po několika týdnech se poprvé postavil a udělal několik malých a vratkých krůčků.

Záchranářka se psa nedokázala vzdát

Když to jeho pečovatelka Pia uviděla, plakala radostí. Herkules byl evidentně na dobré cestě, aby se úplně vyléčil. Den ode dne sílil, přibíral na váze a začala mu znovu růst srst. Konečně se choval jako normální pejsek. Vratká chůze se změnila v mnohem jistější, až začal dokonce běhat po zahradě. Konečně se naplno mohla projevit jeho hravá, přátelská a přítulná povaha.

Původně se jej Pia ujala jen na dobu, dokud se nevyléčí. Jenže bezesné noci, které u zuboženého štěněte strávila, je velmi sblížily. Nedokázala si představit, že by se jej vzdala a dala pejska k adopci. Rozhodla se si štěně nechat. Jejich pouto bylo stále pevnější. Ze zachráněného Herkula je dnes spokojený pes, který miluje dlouhé procházky se svou paničkou.

Co říkáte na příběh Herkula?

Zdroj: TheDodo
Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články