Na pohublém štěněti se pořádně vyřádily děti. „Zábava“ mohla skončit jeho smrtí, kdyby na pomoc nepřispěchali kolemjdoucí

Krutost děsivého útoku, kterému malý pejsek musel čelit, je překvapivá. Když přišla pomoc, zubožené zvíře už jenom nehybně leželo a čekalo na smrt.

i Zdroj fotografie: S vědomím He'Art of Rescue
                   

Toulavé štěně málem zahynulo poté, co se stalo terčem šíleného útoku nemilosrdných dětí. Na pejska vylily průmyslové lepidlo, kterým byl pokrytý od hlavy až k patě. Pak byl ještě vláčený bahnem. Lepidlo zaschlo a hrozilo, že se v malém tělíčku zastaví průtok krve. Když ochránci zvířat štěně objevili, sotva se hýbalo. Vypadalo, jako kdyby bylo mrtvé.

Lepidlo veterináři odstraňovali několik hodin

Týrané štěně, které později dostalo jméno Pascal, našli poblíž průmyslového areálu v tureckém Istanbulu. Pes velmi trpěl. Měl na sobě tolik lepidla, že nebyl schopen pohnout tělem. Jako kdyby byl zalitý v betonu. Štěně mělo lepidlo i na hlavě a bez dostatečného průtoku krve mu odumřelo jedno ucho. Kdyby ho ochránci neobjevili, zemřelo by.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zachránci předali vyděšeného Pascala do péče veterinářů z organizace He’Art of Rescue. Když se mu snažili pomoci, ani se nehnul. „Nehýbal se, byl ztuhlý a velmi vystrašený a traumatizovaný,“ vzpomíná na děsivé první setkání s pejskem veterinářka Nur Rima Yola. Trvalo několik hodin, než z malého tělíčka štěněte odstranili všechny vrstvy lepidla.

Pascal nehybně stál v šoku celý den

Nic podobného předtím veterináři neviděli. Pascal byl v zuboženém stavu. Když mu odstranili téměř všechnu srst, všimli si nekrotizujícího ucha. Byl v zuboženém stavu. Zjistili také, že má parvovirovou infekci a nasadili léčbu, která zabrala. „Po odstranění lepidla stál v šoku ještě jeden den. Dokonce se otočil zády, aby se schoval, když viděl lidi. Už se mu ale daří lépe,“ řekla veterinářka.

Traumatizující zážitek se na štěněti podepsal. Lidem začalo znovu důvěřovat až po několika měsících strávených v záchranném centru, kde se zotavovalo. Když Pascalův příběh obletěl svět, našla se spousta lidí, kteří mu chtěli poskytnout domov. Srst štěněti pomalu dorostla. Záchranné centrum zveřejnilo fotografii, jak pejsek běhá po španělské pláži se svou novou milující rodinou.

Co říkáte na krutý čin dětí, které vylily na psa lepidlo?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články