Štěně se narodilo bez předních tlapek odsouzené k utracení. Majitelé mu však vyrobili vlastní vozík a již 3. rokem si užívá života

Štěňátko, které dostalo jméno Nobby, se narodilo bez předních tlapek. Veterinář doporučoval, aby ho majitelé nechali ihned uspat.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Mark Bowlin
                   

Malému štěňátku byly teprve čtyři hodiny, když veterinář doporučil jeho uspání vzhledem k tělesnému handicapu. Konečné rozhodnutí však musel učinit majitel psa. Pochopitelně to nebylo jednoduché. Nobby měl těžký vstup do života. Kvůli tomu, že mu chyběly přední tlapky, se špatně dostával k potravě. Matka štěně přijala, ale jeho sourozenci ho odmítali a znemožňovali mu přístup k ní.

Rozhodování nebylo jednoduché

Rozhodnout o osudu malého pejska nebylo vůbec jednoduché. Naštěstí však Lou Robinson z Texasu nakonec společně s manželem Markem rozhodla o tom, že psa zachrání. Chtěli mu dát šanci přežít. Partneři se celý život starali o bezdomovce a opuštěné psy a také tohoto štěňátka jim bylo líto. Z toho důvodu tedy pár odmítl nabídku veterináře a rozhodl se, že se o Nobbyho postará. A tak si manželé přinesli domů štěňátko a nepřetržitě se mu věnovali. Dávali mu lásku, bezpečí a také ho krmili z láhve.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Mark Bowlin

V prvních dnech to vypadalo, že se Nobbymu daří opravdu dobře. „Uši má dobře vyvinuté. Štěká, funí, rozpoznává zvuky,“ řekla Lou Robinson. Po čase se však situace začala měnit. Když byl malému Nobbymu skoro měsíc, najednou začal kýchat. Nemohl se vyprázdnit a z nosu mu šly bublinky. Pejska opět prohlédl veterinář, nasadil mu antibiotika a také ho umístil do inkubátoru. Situace se zdála být opravdu velmi vážná. Nobby však všem ukázal, že chce o svůj život bojovat a má opravdu velkou vůli.

Nobby se nevzdal

Štěňátko, kterému chybějí přední packy, o svůj život nadále bojovalo a manželé Robinsonovi ho v tom podporovali. Postupem času se Nobbyho stav zlepšil. Nyní má již 3 roky. Pochopitelně musel během svého života překonávat různé výzvy a překážky. Celému světu však každý den dokazuje, že může zvládnout spoustu věcí, které se zpočátku zdají nemyslitelné. Rodina mu také vytvořila účet na Facebooku, aby lidé mohli sledovat jeho dobrodružství.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Mark Bowlin

Podle veškerých dostupných materiálů to vypadá, že je Nobby opravdu spokojený a šťastný pejsek. Vyrostl z něj opravdu silný pes, který si rád hraje a je plný života. Je zvědavý a touží vyzkoušet všechno. Aby se mohl hýbat, má svůj vlastní invalidní vozík, jenž mu usnadňuje nejen pohyb, ale také hraní. Pro mnohé je Nobby zdrojem inspirace. Ukazuje totiž, že se liší od ostatních a že být jiný není tak děsivé, jak to na první pohled možná vypadá.

Jak byste se rozhodli vy, kdyby se vám narodilo štěně bez tlapek?

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Mašínová

Mou velkou zálibou jsou životní příběhy. S více než 8 lety zkušeností, sdílím s čtenáři nejen fakta, ale i svůj jedinečný pohled. Mé články jsou směsicí emocí, která nikoho nechává chladným. Vstupte do mého světa a připravte se na nezapomenutelnou jízdu skrze slova a příběhy.

Zobrazit další články