Stavebního dělníka kamarád přesvědčil, aby se přihlásil do soutěže. Porotci na jeho talent zírali s otevřenou pusou

Svého dětského snu se stavební dělník vzdal, protože mu přišel nedosažitelný. Jeho nejlepší přítel v něm ale viděl obrovský talent a nehodlal to nechat jen tak.

i Zdroj fotografie iStock
                   

Populární talentové soutěže většinou narýsují úspěšnou kariéru vítězům, ale odkrývají také zajímavé příběhy ze zákulisí. Devatenáctiletý stavební dělník Noah Thompson má svou práci rád a je v ní dobrý. Ve volném čase se věnuje muzice. Jako malý kluk snil o kariéře slavného zpěváka. Když ale dospěl, řekl si, že nemá smysl honit se za hloupými sny. „Tam, odkud pocházím, nemáte moc příležitostí,“ řekl Noah. V jeho schopnosti však věřili ostatní.

Nikdy jsem si nevěřil

Naplnit svůj dětský sen se Noah nevydal. Netušil ale, že jej k němu přiblíží jeho nejlepší kamarád Arthur. Přihlásil Noaha do prestižní talentové pěvecké soutěže American Idol. Podle Arthura se totiž podceňuje a nevidí, jak moc je dobrý, a jakou má před sebou budoucnost. „Nenarodil se pro to, aby s námi pracoval na stavbě,“ uvedl Arthur.

Když vstoupil poprvé na konci února na jeviště populární soutěže, řekl 19letý stavební dělník z okresu Lawrence v americkém Kansasu porotcům, že jej na konkurz nenapadlo jít. „Moje rodina mi věří. Kluci, se kterými pracuji, ve mě věří. Jen já jsem si nikdy nevěřil,“ vysvětlil to Noah. Na podiu Amerického Idolu pak s kytarou v ruce zazpíval skladbu Giving You Up od Kamerona Marlowa.

Kamarád jej podpořil i na soutěži

Jakmile spustil, bylo všem jasné, proč jej kamarád do proslulé talentové soutěže přihlásil. Sálem zazněl jeho jedinečný, lehce zastřený, syrový, jižanský hlas a porota byla ohromená. „Máš opravdový hlas. Je uvěřitelný,“ vysekl mu poklonu jeden z porotců, zpěvák Lionel Richie. Porotu také zajímalo, zda Noaha přišel podpořit jeho kamarád. Arthur dorazil s ním, a tak jej pozvali na podium.

O tom, jak se porotcům líbilo vystoupení, neřekli před Arthurem ani slovo, dokonce zvážněli, když přišel. Zeptali se jej, proč Noaha přihlásil na konkurz. „Má tolik talentu, ostatní soutěžící měli pěvecké tréninky a on je prostě opravdový,odpověděl. Porota mu dala za pravdu. Zpěvačka Katy Perry při hodnocení Noahovi řekla, že je americkým snem. „Děkuji ti Arthure, že jsi jej viděl lépe, než on viděl sám sebe,“ dodala.

Co říkáte na Noahovo vystoupení?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články