Vyčerpaný pejsek se zlomeným ocasem si ustlal na ulici na špinavém mopu. Video z jeho záchrany vhání slzy do očí

Zraněný starý pejsek, jehož domovem byla ulice a pelíškem starý mop, se dostal do péče ochránců zvířat. Nyní je konečně šťastný.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když ochránci zvířat dostali zprávu, že po silnicích amerického velkoměsta Los Angeles pobíhá zraněný pes, okamžitě vyrazili na místo. Našli malého starého psíka, který už nemohl vydržet bolest, a proto se schoval za plot do provizorního pelíšku ze špinavého mopu. Zvíře na tom nebylo dobře, bylo divně shrbené a vypadalo vyčerpaně.

Pejsek olíznul tvář svému zachránci

Záchranáři z organizace Hope For Paws se pejska snažili odchytit a naložit do auta. Šlo to dokonce tak hladce, že nepotřebovali záchrannou síť ani vodítko. Vyčerpané spící zvíře jen zvedlo zmateně hlavu, protože ho zřejmě překvapili. To bylo jediné, na co se zmohlo. Se záchranáři pes nebojoval a nijak se nebránil.

Po odeznění prvotní nedůvěry se zdálo, že má starý zraněný pejsek z lidské společnosti docela radost. Nechal se hladit a vypadal, že se mu to celkem zamlouvá. Když jej odnášeli v náručí do auta, začal vrtě ocasem, a dokonce olíznul záchranáři tvář. Jako kdyby si uvědomoval záchranu života.

Legrační stařenka čeká na nový domov

Záchranáři fenku, kterou pojmenovali Pipa, odvezli na veterinární kliniku. Ukázalo se, že má vážnou infekci páteře. Při zoufalém pobíhání po frekventovaných silnicích přišla o prst na noze a měla zlomený ocas. Vyhublá Pipa se po nějaké době na klinice zotavila. Organizace na záchranu opuštěných zvířat pro ni hledá domov.

Zveřejnil(a) Lionel’s Legacy dne Úterý 21. května 2019

I když má 8letý pejsek zdravotní následky, je konečně šťastný. „Je to legrační stařenka s deformovanou zadní nohou a hrbem, ale nenechává se tím nijak omezovat,“ napsal zvířecí útulek na svém facebookovém profilu. Na špinavém mopu už Pipa spát nemusí, její život je nyní již plný lásky, pamlsků a má i měkký pelíšek.

Co říkáte na reakci zraněného pejska?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
7 psích plemen, která si skvěle rozumí s kočkami. Jsou trpělivá a nevykazují žádné známky agrese
Události247.cz
Události247.cz
Růst důchodů nekončí: Během následujících měsíců se zvednou hned několikrát. Češi ale vyšší penzi nechtějí hned z několika jasných důvodů
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Fyzioterapeut doporučil 5 cviků, které odbourají bolest zad v bederní oblasti. Navíc posílí okolní svaly, takže fungují i jako prevence
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Miliony mrtvých hladem. V 6. století nad severní polokoulí rok a půl téměř nesvítilo slunce